Hirdetések 2017 január 1.

• hétfő: Szent Vazul és Szent Gergely püspökök és egyháztanítók
    • kedd: Jézus szent neve
    • péntek: Urunk megjelenése – Vízkereszt (parancsolt ünnep)
    • szombat: Penyaforti Szent Rajmund áldozópap
  • Ma Újév, Szűz Mária, Isten anyja ünnepe van.
  • Minden kedves testvérünknek áldott Új esztendőt kívánunk!
  • Ma első vasárnapi karitász-gyűjtést tartunk a kijáratnál, hálás köszönetünk minden adakozónak.
  • Január 6-án szeretettel imádkozunk Erdő Péter bíboros atyáért, püspökké szentelésének 17. évfordulóján. Életére és szolgálatára Isten áldását kérjük.
  • Szerdán este az esti 7 órai szentmisében emlékezünk meg Gyuri bácsi halálának 17. évfordulójáról.
  • Ebben az esztendőben is indítunk felnőtt katekumenátust azoknak, akik Szentség felvételére készülnek. Jelentkezni lehet a Plébánián vagy a sekrestyében. Időpontja: hétfő este 8 óra.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.
  • Pénteken első péntek lesz. Délután 4 órától lesz gyóntatás. Este 9-10 óra között Szentségimádást tartunk.
  • Január 15-én délelőtt 11 órakor – régi hagyomány szerint – Bíboros atya szentmisét mond Szent Margit tiszteletére a Szigeten, Szent Margit sírja felett. Bíboros atyánk szeretettel várja erre a szentmisére a híveket.
  • Január 15-én délután 4-5-ig közös imádság lesz Szent Margit közbenjárását kérve a margitszigeti sírjánál.
  • Előre hirdetjük, hogy január 15-22-ig tartjuk a közös imádságot a keresztények egységéért.
  • Ebben az esztendőben ünnepeljük templomszentelésünk 270. évfordulóját. Most a mi feladatunk, hogy felkészülhessünk a 275-ös jubileumi évre, és felújítsuk templomunkat. Köszönjük az elődöknek hogy felépítették, és most kérjük a testvérek segítségét. E-zen kívül szeretnénk befejezni a plébániai tetőtér munkáit.