Hirdetések 2017 január 22.

• kedd: Szalézi Szent Ferenc püspök és egyháztanító
    • szerda: Szent Pál apostol megtérése
    • csütörtök: Szent Timóteus és Szent Titusz püspökök
    • péntek: Szent Angéla szűz
    • szombat: Aquinói Szent Tamás áldozópap és egyháztanító
  • Ma évközi harmadik vasárnap van. Ma van Boldog Batthyányi Strattman László emléknapja.
  • Vízkereszttől kezdődött a lakásszentelés. Szeretettel meglátogatom a családokat, hogy együtt imádkozva megszenteljük otthonaikat.
  • Ebben az esztendőben is indítunk felnőtt katekumenátust azoknak, akik Szentség felvételére készülnek. Jelentkezni lehet a Plébánián vagy a sekrestyében. Időpontja: hétfő este 8 óra.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.
  • Január 15-22-ig tartjuk a közös imádságot a keresztények egységéért. Részletes programja a hirdetőtáblán és a honlapon olvasható. Köszönet mindazoknak, akik részt vettek az ökumenikus imatalálkozón. Ma délután ½ 5-kor az Ökumenikus Iskolában lesz közös imádsággal az imahét bezárása.
  • Pénteken este az Adyligeti Szentváry-Lukács György közösségi házban dr. Maróth Miklós - Széchenyi és Prima Primissima díjas nyelvész, orientalista, egyetemi tanár, akadémikus, az arab világ legkiválóbb ismerője – előadást tart korunk nagy problémájáról:a migrációról, az iszlámról, Európa helyzetéről.
  • Május 24. és 28. között a Plébánia zarándoklatot szervez csak Nagykovácsiak számára. Jelentkezni lehet a Plébánián. Részletek a honlapon találhatók.
  • Međugorjei imadélután lesz február 3-án, pénteken 17 órakor a Páli Szent Vince templomban (1097. Bp. Haller u. 19-21). Vendégünk Fra Lubo Kurtouvič humaci plébános, a međugorjei üzeneteinek és jelenlétének hiteles tanúja. Mindenkit szeretettel várnak.
  • Az elmúlt esztendőben ünnepeltük templomszentelésünk 270. évfordulóját. Most a mi feladatunk, hogy felkészülhessünk a 275-ös jubileumi évre, és felújítsuk templomunkat. Köszönjük az elődöknek,hogy felépítették, és most kérjük a testvérek segítségét. Ezen kívül szeretnénk befejezni a plébániai tetőtér munkáit.
  • Zarándoklatot szervezünk Međugorjéba április 17. és 22. között. Várható költsége 17000 Ft útiköltség + 65 Euro szállásköltség. Jelentkezni február 28-ig lehet a plébánián, vagy Kemenes Gábor 1393 Budapest Pf 317. címen 5000 Ft előleg befizetésével.