Hirdetések 2017 június 4.

• hétfő: Pünkösd hétfő, Szent Bonifác püspök és vértanú
    • kedd: Szent Norbert püspök
    • csütörtök: Prágai Szent Ágnes szűz
    • péntek: Szent Efrém diakónus és egyháztanító
  • Ma Pünkösd vasárnap van.
  • Ma Pünkösd vasárnap van, a Szentlélek eljövetelét ünnepeljük. Ezen a vasárnapon a nemzeti összetartozást is ünnepeljük, minden Szentmisében elimádkozzuk nemzeti imádságunkat.
  • Ebben az esztendőben is lesz imádság a Városért és az Országért délután 3 órakor a Gellért hegyen, a víztároló felett, készülve az Eucharisztikus kongresszusra.
  • Pünkösd hétfőn megrendezésre kerül a Karizmák ünnepe 9 órától a Máriaremetei Kegytemplom kertjében. Délután ½ 2-kor Bíboros Főpásztorunk meghirdeti az Eucharisztikus Kongresszust. A találkozó délután 3 órakor Szentmisét mutat be, és utána koncerttel zárul a találkozó.
  • Imádkozzunk az elsőáldozásra készülőkért, melynek időpontja holnap, Pünkösd hétfőn lesz, a ½ 12 órai Szentmisén.
  • Ma első vasárnapi karitász-gyűjtést tartunk a kijáratnál, hálás köszönetünk minden adakozónak.
  • Jövő vasárnap Szentháromság vasárnapja lesz.
  • Június 17-én tartjuk a plébániai juniálist, és 18-án az Oltáriszentség Ünnepe, Úrnapja lesz.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra, állandó Szentségimádással szeretnénk készülni a találkozóra. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. További napokon is szeretnénk folytatni az imádságot, ehhez várjuk a testvérek jelentkezését a honlapon megjelent táblázat szerint.