Hirdetések 2017 május 28.

• csütörtök: Szent Jusztinusz vértanú
    • péntek: Szent Marcellinusz és szent Péter vértanúk
    • szombat: Lwange Szent Károly és társai vértanúk
  • Ma Urunk Mennybemenetelének ünnepe van
  • Jövő vasárnap a Szentlélek eljövetelét ünnepeljük, Pünkösd vasárnap lesz. Ebben az esztendőben is lesz imádság a Városért és az Országért délután 3 órakor a Gellért hegyen, a víztároló felett, készülve az Eucharisztikus kongresszusra.
  • Pünkösd hétfőn ebben az esztendőben is megrendezésre kerül a Karizmák ünnepe 9 órától a Máriaremetei Kegytemplom kertjében. Délután ½ 2-kor Bíboros Főpásztorunk meghirdeti az Eucharisztikus Kongresszust. A találkozó délután 3 órakor Szentmisével zárul.
  • Szombaton este Pünkösdváró virrasztás lesz templomunkban este 10 órától éjfélig.
  • Imádkozzunk az elsőáldozásra készülőkért, melynek időpontja Pünkösd hétfőn lesz, a ½ 12 órai Szentmisén.
  • Májusban hónapban a Szentmisék után elimádkozzuk a májusi litániát, a Szűzanyát köszöntve.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra, állandó Szentségimádással szeretnénk készülni a találkozóra. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. További napokon is szeretnénk folytatni az imádságot, ehhez várjuk a testvérek jelentkezését a honlapon megjelent táblázat szerint.
  • Pénteken első péntek lesz. Délután 4 órától lesz gyónási lehetőség. Este 9-10 óra között Szentségimádást tartunk.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.