Mindenszentek - teljes búcsú

Kedves Testvérek!
Gábor atya csütörtökön és pénteken délután 4-6 óráig gyóntat. Szeretettel hív mindenkit, hiszen az elhunytaink javára nyerhető teljes búcsú feltétele a gyónás is.
Az ünnep alkalmából vasárnap délután 3 órakor szentmisét mond a temetőben.

November 1. Mindenszentek ünnepe, november 2. Halottak napja. Ezeken a napokon, illetve ehhez kapcsolódva Mindenszentek nyolcadában (november 1-8-ig) a szokásos feltételekkel teljes búcsút nyerhetünk a tisztítótűzben szenvedő elhunytak javára.
(A búcsú a bűnbocsánat szentségéhez kapcsolódik. A szentgyónásban az örökké tartó büntetést engedi el Jézus, míg a búcsút a bűnökért járó ideiglenes büntetés elengedésére engedélyezi az egyház.)
Erre kétféle lehetőséget ajándékoz nekünk a Katolikus Anyaszentegyház:
1.    Halottak napján, Mindenszentek ünnepén vagy a rákövetkező vasárnapon meglátogatunk egy templomot, vagy
2.    november 1-8. között ájtatos lélekkel temetőt látogatunk és imádkozunk a megholtakért.
A búcsú elnyeréséhez a fenti feltételek mellett még a következőket kell teljesíteni: szentgyónás, szentáldozás, imádság a Szentatya szándékára (Hiszekegy, Miatyánk, Üdvözlégy).