Adyliget, Nagykovácsi Plébánia Hirdetése 2021.január 31.

„A hatalommal szóló Jézus, aki tekintélyével vonzza az embereket, egyben a szabadító próféta, a megígért próféta, Isten Fia, aki gyógyít. Vajon mi hallgatjuk-e Jézus erővel ható szavait?... Kérjük Jézust, hogy gyógyítson meg bűneinkből, bajainkból!” (Ferenc pápa, 2021.jan.31.)

A hét ünnepei:
    Kedd:     Gyertyaszentelő Boldogasszony, a megszentelt élet ünnepe
    Szerda:    Szent Balázs püspök
    Péntek:    Szent Ágota szűz és vértanú
    Szombat:    Miki Szent Pál és társai, vértanúk

Folytatódik hétfőnként a katekézis, melybe este ½ 9-kor online lehet bekapcsolódni a Plébánia facebook oldalán.

Apák imája szerdán este ¾ 7-től lesz, találkozó a templom mögötti Templomkert utcában (Csabai Feriék házánál).
Csütörtökön este ½ 9-től Anyák imája lesz online. Az érdeklődők a linket megtalálhatják majd a nagykovacsiplebania.hu oldalon vagy a Plébánia facebook oldalán.

Pénteken első péntek lesz. Délután 3 órától várja Gábor atya a feloldozást kereső testvéreket a plébánia hittantermében. Este 9 órától első pénteki szentségimádás lesz, melybe online módon lehet bekapcsolódni a Plébánia facebook oldalán.

Plébániánk farsangja február 12-én pénteken lesz online. Részletek majd a honlapon olvashatók.

A Házasság hete rendezvénysorozat idén február 7-14-ig tart, melynek keretében február 13-án szombaton az esti 7 órakor kezdődő szentmisében együtt imádkozunk családjainkért, házasságunkért, házaspárunkért.

Vízkereszt napján vizet szentelünk, s megkezdődött a lakásszentelés. Lehet vinni szentelt vizet otthonainkba, illetve Gábor atya, kérésre, szívesen meglátogatja a családokat, hogy együtt imádkozva kérjünk áldást otthonainkra.

A Magyar Katolikus Egyház reménnyel készül a 2021-es Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli szentmisét követően) este ½ 8 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában, és pénteken 13-19 óráig Adyligeten. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádás: http://szentsegimadas.com/