Célzott segítség Kárpátaljára - gyűjtés vasárnap délig

Kedves Testvérek!

Célzott segítséget szeretnénk szervezni Kárpátaljára, vagyis az adományainkat célzott településre, településekre szállítanánk, ahol nagyon várják ezt.
Egy kárpátaljai barátom itt lakik Nagykovácsiban, és rendszeresen segít élelmet, vagy bármit  szállítani a szükséges pontokra. Benéről származik, ez egy kis település a határ túloldalán, Tiszabecs, és Beregszász közt.
Több irányból úgy értesültünk, hogy Kárpátalján a nagyobb településekre eljutnak a segélycsomagok, de a kisebb településekre nem, vagy kevésbé.
Ezt az információnkat Gábor atya is megerősítette.

Barátom felvette a kapcsolatot az ismerősével, Beregszász alpolgármesterével.
A megbeszélés szerint amit mi összeállítunk, az Benére, Kovászóra, Nagymuzsalyra, Sárosorosziba kerülne.
Ezekre a településekre is érkeznek ukrán menekültek, szeretnének nekik segíteni, de már nincs miből adni. Lassan kifogynak a boltok is, gyógyszereket már nem nagyon kapni, így pénzzel ott helyben nem tudják megoldani a problémát.

Amire szükség van:
liszt, cukor, rizs, kukoricadara
olaj, disznózsír, vaj, margarin
instant leves, májkrém, pástétom
tea, kávé, fűszerek
gyerektápszer
tisztálkodási eszközök, fertőtlenítőszerek
gyógyszerek (láz- és fájdalomcsillapító, gyerekkúo, betadin, jód, kötszer)

Tervünk:
Ezúton kérünk mindenkit, aki segítene, hogy hozza a plébániára amit tud küldeni, mi pedig vasárnap délután teherautóra tesszük, és azonnal átvisszük a határon túlra.
Van hozzá ukrán útlevél, amivel átengedik a járművet, és a beregszászi alpolgármester elintézi hozzá a papírokat.
Ezzel a megoldással friss, és akár romlandó élelmiszert is tudunk küldeni, mert ha vasárnapi misére hozzátok le, akkor estére már a helyszínen a hűtőkbe kerülhet a friss étel.
Vagyis tudunk küldeni akár vajat, sajtot...

Ha úgy gondolod nincs időd vásárlással foglalkozni, az is megfelel, ha pénzt adsz, mi Emesével megvesszük, amit kell, és felkerül a teherautóra.

Gyűjtési időpontok:
minden szentmise alatt a templomban,
szombat délután 14-18-ig a plébánián (a garázsban elég hideg van, nem romlik meg, de nem is fagy),
vasárnap 9-12-ig.
Délután indul az autó!