Hirdetések 2015 december 13.

• hétfő: Keresztes Szent János áldozópap és egyháztanító
  • Ma Advent harmadik vasárnapja, az öröm vasárnapja van.
  • Ma, december 13-án van Szent Lúcia napja. Régi szokás szerint ezen a napon szokták elültetni a karácsonyi búzát.
  • December 8-án nyitotta meg a Szentatya az irgalmasság szentévét Rómában. A mai vasárnap Bíboros atyánk a Szent István Bazilikában, Snell György püspökatya az Esztergomi Bazilikában, és Cserháti Ferenc püspökatya ½ 11-kor nyitják meg a Szent-évet. Ezeken a szentmiséken adják át a Szentévi zászlókat.
  • A mai vasárnap lesz a második adventi vásár, délután 3-7-ig. Délután 4 órakor a nagykovácsi művészek adnak hangversenyt.
  • Jövő vasárnap délután ½ 4-kor „Szabad-e bejönni a Betlehemmel” címmel a Kaláka együttes műsora hangzik el. Utána egy nagy közös énekléssel köszöntjük a Karácsonyt.
  • A Mária Rádió önkéntes adományokból tartja fenn magát, a postaköltség igen tetemes összeget emészt fel. Ennek csökkentésére Nagykovácsiba a Mária Rádió újságot elhozzuk. Ezután a templomba járók a sekrestyében vehetik át. Akik nem járnak templomba, azoknak eljuttatjuk az újságot. Jelenleg a címlista aktualizálása folyamatban van.
  • Az elsőáldozásra készülő gyerekek közül egy csoport 2015.december 20-án a fél12-es szentmisében találkozik Jézussal - első ízben - a szentáldozásban.
  • Októbertől elkezdődött a katekumenátus, hétfőn este 8 órakor a Hittanteremben. Az érdeklődőket szeretettel várjuk.
  • Gyónási lehetőség lesz a reggeli szentmisék után, csütörtökön 4 órától, és az esti szentmiséig, és szombaton a reggeli szentmise után.
  • Pénteken 9 órától szeretném meglátogatni a betegeket, karácsonyra készülve.
  • Csütörtökön 19:00-tól - 20:15-ig Taize-i imaóra lesz a hittanteremben. Mindenkit szeretettel várunk.
  • Szombaton, 19-én szeretettel várunk minden dolgos kezet a karácsonyi templomtakarításra.