Hirdetések 2015 május 10.

• hétfő: boldog Salkaházi Sára
    • kedd: fagyos szentek
    • szerda: fatimai Szűzanya emléknapja
    • szombat: nepomuki Szent János
  • Ma húsvét hatodik vasárnapja, a tömegtájékoztatás világnapja van, jövő vasárnap pedig Urunk Mennybemenetelének ünnepe lesz.
  • Május 11-16-ig Szent István könyvhét lesz a Ferenciek terén.
  • Május 16-án, szombaton „Tiszta élet” címmel rendezik meg a Nagymarosi Ifjúsági Találkozót. A találkozó reggel 9 órakor kezdődik, és délután 4 órakor Szentmisével záródik.
  • Május 14-én délelőtt 11 órakor veszünk búcsút Major Sándor atyától a Kismarosi templomban. 45 évvel ezelőtt ő nyitotta meg templomát az első ifjúsági találkozónak, Nagymaros elődjének.
  • Május 24-én lesz Pünkösd vasárnapja, pünkösd másnapján Máriaremetén megrendezésre kerül a Karizmák Ünnepe.
  • Május 31-én vasárnap délután 5 órakor a Város-zenei Fesztivál keretében ünnepi Szentmise és hangverseny lesz a Nagykovácsiban élt Németh Jenő karnagy születésének 100. évfordulója alkalmából Templomunkban.
  • Kárpátaljai rászorulókért hangversenyt szervez a Ferences Rendtartomány június 14-én a Zeneakadémián, Kemenes András és Palostay János közreműködésével.
  • Május 9-én IX. alkalommal került megrendezésre az Élő Rózsafüzér zarándoklatra, Hazánkért, Budapestért. Mottója: „Mindent Isten nagyobb dicsőségére!” volt. Köszönet mindazoknak, akik részt vettek rajta.

• Szeretettel ajánljuk a Testvérek figyelmébe a plébániai honlapot (http://nagykovacsiplebania.hu), melyen olvashatók a hirdetések, miserend. Kérjük, hogy minél többen regisztráljanak a honlap hírlevelére.