Hirdetések 2015 március 15.

• kedd: Szent Patrik győri Könnyező Szűzanya
    • csütörtök: Szent József
  • Ma nagyböjt negyedik – Letare – vasárnapja van.
  • Ma minden szentmisén hálát adunk Szentatyánkért, megválasztásának évfordulója alkalmából (2013. március 13.). TARTSD MEG ISTEN SZENTATYÁNKAT!
  • Március 15-én, nemzeti ünnepünkön, az országos ünnepségbe bekapcsolódva a Főtéren délután 3 órakor kezdődik az ünnepség. Este ½ 7 órakor a Kereszténydemokrata Néppárt Nagykovácsi Szervezete tart gyertyafény és fáklyák tüze mellett megemlékezést a 167 évvel ezelőtt történt magyar forradalomról, ugyancsak a Főtéren.
  • Március 21-én tavaszi templom-takarítás lesz, reggel 8 órától minden segítő kezet szeretettel hívunk és várunk. Köszönetet mondunk mindazoknak, akik segítettek a Templomkert takarításában.
  • Nagyböjti Keresztutak Budapesten: március 15 – Hazánkért: ½ 4 órakor Rezső tér, március 23 – Gyerekekért: ½ 4 óra Kecskehegy, március 28 – Hazánkért: 15 óra, Oktogontól a hősök teréig.
  • Március hó péntekjein a szerzetesek segítségével készülünk húsvét ünnepére. Az esti szentmisén nagyböjti beszéddel segítenek, szentmise után közösségi küldetésüket mutatják be:
    • március 20-án a Piarista Rend
    • március 27-én a Vinculum Caritatis Közösség
  • Március 22-én, vasárnap este 6 órakor Haydn: Jézus 7 szava a kereszten vonosnégyes változata hangzik el Templomunkban, rövid elmélkedésekkel.
  • A nagyhét első három napján (hétfőn, kedden és szerdán) Bolberitz Pál egyetemi tanár tart lelkigyakorlatos beszédeket Adyligeten.
  • Ma, március 15-én országos karitász gyűjtés van Kárpátalja megsegítésére.
  • A Karitász szervezésében ebben az évben is lesz tartós élelmiszer gyűjtés március 8 - 22-ig a Plébánián és a Templomban minden Szentmise előtt és után, és a CBA előtt március 13-án, és 20-án pénteken 16-18 óráig  március 14-én, és 21-én szombaton 8-12 óráig.

• Nagyböjti időszakban a pénteki napokon hagyományos módon (hústól való tartózkodás) tartjuk a böjtöt.
  • Nagyböjt folyamán a hétköznapi szentmisék előtt és után szentgyónásra van lehetőség.
  • Lakás-szentelésre továbbra is lehet jelentkezni a sekrestyében, vagy a plébánián.
  • Szeretettel ajánljuk a Testvérek figyelmébe a plébániai honlapot (http://nagykovacsiplebania.hu), melyen olvashatók a hirdetések, miserend. Kérjük, hogy minél többen regisztráljanak a honlap hírlevelére.