Hirdetések 2015 március 22.

• hétfő: Batthyányi László boldoggá avatásának évfordulója
    • szerda: Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe
  • Ma nagyböjt ötödik – fekete vasárnap - van.
  • Jövő héten Virágvasárnap lesz.
  • Köszönetet mondunk mindazoknak, akik segítettek a Templom takarításában.
  • Nagyböjti Keresztutak Budapesten: március 28 – Hazánkért: 15 óra, Oktogontól a hősök teréig.
  • Március hó péntekjein a szerzetesek segítségével készülünk húsvét ünnepére. Az esti szentmisén nagyböjti beszéddel segítenek, szentmise után közösségi küldetésüket mutatják be:
    • március 27-én a Vinculum Caritatis Közösség
  • Március 22-én, vasárnap este 6 órakor Haydn: Jézus 7 szava a kereszten vonosnégyes változata hangzik el Templomunkban, rövid elmélkedésekkel.
  • A nagyhét első három napján (hétfőn, kedden és szerdán) Bolberitz Pál egyetemi tanár tart lelkigyakorlatos beszédeket Adyligeten.
  • Hálásan köszönjük a Kárpátalja megsegítésére adott adományokat, és a rászoruló szegényeknek adott tartós élelmiszer-adományokat.
  • Csütörtökön, március 26-án véradás lesz délután 4 órától ½ 8-ig a Plébánia Hittantermében. Minden véradót szeretettel várunk.

• Nagyböjti időszakban a pénteki napokon hagyományos módon (hústól való tartózkodás) tartjuk a böjtöt.
  • Nagyböjt folyamán a hétköznapi szentmisék előtt és után szentgyónásra van lehetőség.
  • Lakás-szentelésre továbbra is lehet jelentkezni a sekrestyében, vagy a plébánián.
  • Szeretettel ajánljuk a Testvérek figyelmébe a plébániai honlapot (http://nagykovacsiplebania.hu), melyen olvashatók a hirdetések, miserend. Kérjük, hogy minél többen regisztráljanak a honlap hírlevelére.