Hirdetések 2015 szeptember 13.

• hétfő: A Szent Kereszt felmagasztalása
    • kedd: Fájdalmas Szűzanya ünnepe
    • szerda: Szent Kornél pápa és Szent Ciprián püspök
    • szombat: Szent Januáriusz püspök és vértanú
  • Ma évközi 24. vasárnap van.
  • Megkezdődik a szokásos őszi ruhagyűjtési akciója a helyi Karitásznak. Részletes információ a hirdetőtáblán olvasható.
  • Szeptember 14-én, hétfőn véradás lesz a Hittanteremben  4 – ½ 8-ig. Minden segítségnyújtót szeretettel várunk.
  • Az elsőáldozásra készülők hittanoktatása elkezdődött a plébánián, hétfőn és kedden.
  • Augusztus 20-tól sajnálatos módon megszűnt a Mária Rádió sugárzása a korábbi frekvencián. Ideiglenesen a 96,8 Mh-en sugároznak jelenleg.
  • Szeptember 14-én Országos Imanap lesz az üldözött keresztényekért és azokért, akik hazájukból elvándorolni kényszerültek.
  • Hét végén Szerzetesek Tere lesz az V. kerületben, a Március 15. téren. Programja a hirdetőtáblán és az interneten található.
  • Ebben az évben is megrendezik az Ars Sacra fesztivált szeptember 19-27. között. Ennek keretében szeptember 27-án az esti Szentmise után 8 órakor orgona-hangversenyt ad Templomunkban Erdődy János fiatal orgonaművész.
  • Európa Mobilitás hete van, szeptember 16-22. között. Tudatosan figyeljünk egymásra. Figyelmükbe ajánlom a testvéreknek a „telekocsi” akciót.
  • Szeptember 21-én, este 18:30-kor dr. Pályi Gyula a kémiai tudományok doktora, címzetes egyetemi tanár „A torinoi lepel” címmel előadást tart az Öregiskolában.
  • Szeptember 29-én, kedden Bécsben a Stefans dómban Međugorje békeimádság lesz Schönbörn bíboros, bécsi érsek vezetésével, és Marija látnok jelenlétével. Jelentkezni lehet a plébánián, déli indulással.
  • Húsvét második hetében Szentföldi zarándoklatot tervezünk. Érdeklődni és jelentkezni a Sekrestyében lehet.

• Szeretettel ajánljuk a Testvérek figyelmébe a plébániai honlapot (http://nagykovacsiplebania.hu), melyen olvashatók a hirdetések, miserend. Kérjük, hogy minél többen regisztráljanak a honlap hírlevelére.