Hirdetések 2016 augusztus 14.

• hétfő: Szűz Mária mennybevétele (Nagyboldogasszony napja), Templomunk búcsúnapja, kötelező ünnep
    • kedd: Szent Ponciánusz pápa és Szent Hippolitusz áldozópap, vértanúk
    • szerda: X. Szent Pius pápa
    • csütörtök: Edues Szent János áldozópap
    • péntek: Szent Bernát apát és egyháztanító
    • szombat: Szent István király, Magyarország fővédőszentje
  • Ma évközi 20. vasárnap van.
  • Templomunk nyári miserendje: vasárnaponként délelőtt 10, és este 7 órakor van szentmise.
  • Ma este (augusztus 14-én) este 8 órától reggel 5 óráig virrasztás lesz a Szent István bazilikában Hazánkért. Éjfélkor ünnepi Szentmise lesz.
  • Ebben az esztendőben Templomunk búcsúja – Nagyboldogasszony ünnepe – hétfőre esik. Előtte, szombaton és vasárnap tart a Falú a Főtéren, a templom búcsújához tartozó programokat. Vasárnap délelőtt 10 órakor ünnepi Szentmise lesz. Hétfőn, a búcsú napján reggel ¾ 6-kor, délelőtt 10 órakor és este 6 órakor (Adyligeten este 7 órakor) lesz Szentmise.
  • Szeretettel köszöntjük a hazalátogató Nagykovácsiakat.
  • Augusztus 27-én lesz Máraremetén a Szeretetláng harmadik fesztiválja. A program 9 órakor kezdődik, ½ 11-kor lesz az ünnepi Szentmise. Részletes program a hirdetőtáblán található.
  • Augusztus 27-én lesz az 1Úton zarándoklat a Mária–úton, szentmiséje este 6 órakor lesz Máriaremetén.
  • Augusztus 28-án (vasárnap) ½ 12-kor Terménymegáldó hálaadó ünnepi Szentmise lesz a Kálvária kápolnában.
  • Međugorjei zarándoklatot szervezünk október 21 és 26 között. Az útikoltség 17000 Ft, + 65 Euro szállásköltség. Jelentkezni szeptember 10-ig lehet a Plébánián.
  • Ebben az esztendőben ünnepeljük templomszentelésünk 270. évfordulóját. Most a mi feladatunk, hogy felkészülhessünk a 275-ös jubileumi évre, és felújítsuk templomunkat. Köszönjük az elődöknek hogy felépítették, és most kérjük a testvérek segítségét. Ezen kívül szeretnénk befejezni a plébániai tetőtér munkáit.