Hirdetések 2016 február 7.

• szerda: hamvazószerda – szigorú böjti nap!
    • csütörtök: Lourdesi jelenés évfordulója – betegek világnapja
  • Ma évközi 5., a farsang utolsó vasárnapja van.
  • Ma első vasárnapi karitász gyűjtést tartunk a kijáratnál, hálás köszönetünk minden adakozónak.
    A karitász év végi elszámolását kifüggesztettük a hirdetőtáblára.
  • A februári Mária Rádió Magazin átvehető a Sekrestyében.
  • Szerdán hamvazó szerda van, szigorú böjti nap (21 és 60 év között 3-szor étkezünk, és csak egyszer lehet jól lakni), ezen a napon és a nagyböjt péntekein megtartjuk a régi hagyományt – húsételt nem eszünk.
  • A mai nappal kezdődik a házasság hete, a szombat esti szentmisében a családokért imádkozunk, és megújítjuk a házasságokat.
  • A betegek világnapja alkalmából 14-én vasárnap délután 3 órakor is lesz szentmise, melyet a betegekért mondunk. A szentmisében lehetőség lesz a betegek szentségének felvételére, melyben a műtét előtt állók, a súlyos betegek és a 60 évnél idősebbek részesülhetnek. A Szentléke lelket-testet gyógyító kegyelmének fogadására imádságos lelkülettel,  szentgyónással kell készülnünk Erre lehetőség lesz a Plébánián közvetlenül a reggeli Szentmisék után, és pénteken 10 óráig, és délután után 5-től 6-ig.
  • Vízkereszttől kezdődött a lakásszentelés. Szeretettel meglátogatom a családokat, hogy együtt imádkozva megszenteljük otthonaikat.
  • Folytatódik a katekumenátus hétfőnként, este 8 órakor a Hittanteremben. Az érdeklődőket szeretettel várjuk.