Hirdetések 2016 január 10.

• szerda: Szent Hiláriusz püspök és egyháztanító
    • péntek: Remete Szent Pál
  • Ma Urunk megkeresztelkedésének ünnepe, és a karácsonyi idő utolsó napja van. Hétfőtől a farsangi időszak következik, hamvazószerdáig, február 10-ig.
  • Jövő vasárnap 17-én lesz a Margit-szigeten a szokásos megemlékezés Szent Margitról. Az ünnepi szentmisét 11 órakor Szent Margit sírja fölött Dr. Erdő Péter bíboros atyánk mutatja be.
  • Január 17-én délután engesztelő imádságra hívjuk a testvéreket a Margitszigetre. Találkozás ½ 4-kor Szökőkútnál, vagy 4 órakor Szent Margit sírjánál. Aki teheti, egy szál virágot és egy szál gyertyát hozzon magával.
  • Január 17-24-ig lesz ebben az esztendőben a keresztény egységért az ökumenikus imahét. Az imanyolcad országos megnyitó istentiszteletére január 16-án, szombaton este 6 órakor kerül sor a Deák téri Evangélikus Templomban.
  • Az ökumenikus imahét keretében január 19-én, kedden véradás lesz a Plébánia hittantermében délután 3 és 7 óra között. Kérjük, aki tud, jöjjön el a véradásra.
  • Előre jelezzük, hogy február 6-án, szombaton délután lesz a Plébániai farsang, melyre mindenkit szeretettel várunk.
  • Vízkereszttől kezdődött a lakásszentelés. Szeretettel meglátogatom a családokat, hogy együtt imádkozva megszenteljük otthonaikat.
  • Folytatódik a katekumenátus, hétfőnként este 8 órakor a Hittanteremben. Az érdeklődőket szeretettel várjuk.