Hirdetések 2016 november 6.

• szerda: a Lateráni Bazilika felszentelése
    • csütörtök: Nagy Szent Leó pápa és egyháztanító
    • péntek: Tours-i Szent Márton püspök
    • szombat: Szent Jozefát püspök és vértanú
    • vasárnap: Szent Lénárd, Falunk egyik védőszentje
  • Ma évközi 32. vasárnap van.
  • Krisztus Király vasárnapjával zárul az Irgalmasság rendkívüli éve, melyet a Pápa Rómában zár le november 20-án.
  • Egyházmegyénkben bíboros Főpásztorunk 13-án, jövő vasárnap ½ 11-kor az Esztergomi Bazilikában, Budapesti Szent István Bazilikában 18 órakor Snell György segédpüspök úr, Máriaremetei Bazilikában Eszterházy László kanonok plébános zárja be az Irgalmasság rendkívüli szentévét.
  • Ma első vasárnapi karitász-gyűjtést tartunk a kijáratnál, hálás köszönetünk minden adakozónak.
  • Minden Szentmise után játékgyűjtést szervezünk. Minden jó és használható (nem hiányos) játékot szeretettel fogadunk, melyet a rászorulóknak osztunk szét első advent szombatján, és vasárnapján.
  • Szeretettel várjuk az időseket a november 20-án ½ 4 órára Szent Erzsébet–napi találkozóra a plébániára, és utána szentmisére a templomba.
  • Ebben az esztendőben is indítunk felnőtt katekumenátust azoknak, akik Szentség felvételére készülnek. Jelentkezni lehet a Plébánián vagy a sekrestyében. Tervezett időpontja: hétfő este 8 óra.
  • Csütörtökönként elkezdődődött a bérmálásra készülődők hittanórája, este 7 órai kezdettel.
  • November hónapban minden hétköznap a reggel 7 órai, és vasárnap a ½ 12 órai Szentmisén halottainkért imádkozunk. A szándékokat elhelyezhetik a testvérek a kosárban.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.
  • A Keresztény Filmhét záró napja van az Uránia Nemzeti Filmszínházban, az Etalon kiadó megalakulásának 10. évfordulója alkalmából.
  • November 12-én kerül megrendezésre 25. alkalommal az Országos Karizmatikus Találkozó:
    „Hirdessétek csodatetteit” címmel. Helye a Káposztásmegyeri Jégcsarnok.
  • November 12-én délután ½ 4-kor az Öregiskolában tart előadást Pál Ferenc atya, mentálhigiéniás szakember: A szorongástól az önbecsülésig címmel.
  • Templom és plébániakert takarítás (lombsöprés) volt szombaton. Köszönet mindenkinek, aki ebben részt vett.