Hirdetések 2017 augusztus 13.

• hétfő: Szent Maximilián Mária Kolbe áldozópap és vértanú
    • kedd: Szűz Mária mennybevétele
    • szerda: Szent Pociánusz pápa és Szent Hippolitusz áldozópap
    • csütörtök: Paskai László bíboros halálának 2. évfordulója
    • péntek: Eudes Szent János áldozópap
    • szombat: Szent Bernát apát és egyháztanító
  • Ma évközi 19. vasárnap van.
  • Június 25-től a nyári miserend van érvényben templomunkban, vasárnap elmarad a gyermekmise, és a ½ 12 órás szentmise.
  • Augusztus 13-án a 10 órai szentmisén ünnepeljük Templomunk búcsúját. Augusztus 15-én, 10 órakor is lesz ünnepi szentmise.
  • Augusztus 14-én virrasztás lesz a Szent István bazilikában Hazánkért, este 8 órától reggel 5 óráig. Éjfélkor szentmise lesz.
  • Augusztus 15-e, Nagyboldogasszony napja, templomunk búcsúnapja. Parancsolt ünnep.
  • Augusztus 20-án ünnepélyes tiszteletadásra van kitéve a Szent Jobb délelőtt 9 órától. Az ünnepélyes Szentmise délután 5 órakor kezdődik, utána Szent Jobb körmenet.
  • A Gercsei templom újraszentelésének 20. évfordulóját, és templombúcsúját ünnepli. Ezért augusztus 13-án vasárnap 17 órakor, és 15-én kedden 20 órakor lesznek ünnepi szentmisék. Mindenkit szeretettel várnak.
  • Augusztus 26-án, szombaton Szeretetláng Konferencia lesz Máriaremetén 9-5 óráig.
  • Augusztus 26-án a Mária Út szervezésében lesz az 1Úton zarándoklat. Szeretettel hívják a szervezők a zarándokokat.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra, állandó Szentségimádással szeretnénk készülni a találkozóra. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. További napokon is szeretnénk folytatni az imádságot, ehhez várjuk a testvérek jelentkezését a honlapon megjelent táblázat szerint.