Hirdetések 2017 május 21.

• hétfő: Szent Rita szerzetesnő
    • kedd: Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú
    • szerda: Szűz Mária, Keresztények Segítsége
    • csütörtök:
      • Tiszteletreméltó Szent Béda áldozópap és egyháztanító
      •  Szent VII. Gergely pápa
      •  Szent Mária Magdolna szűz
    • péntek: Néri Szent Fülöp áldozópap
    • szombat: Canterburyi Szent Ágoston püspök
  • Ma Húsvét hatodik vasárnapja van, a tömegtájékoztatási világnapja.
  • Jövő vasárnap Urunk Mennybemenetelének ünnepe lesz.
  • Két hét múlva a Szentlélek eljövetelét ünnepeljük, Pünkösd vasárnap lesz. Ebben az esztendőben is lesz imádság a Városért és az Országért délután 3 órakor a Gellért hegyen, a víztároló felett, készülve az Eucharisztikus kongresszusra.
  • Pünkösd hétfőn ebben az esztendőben is megrendezésre kerül a Karizmák ünnepe 9 órától, mely délután 3 órakor Szentmisével zárul.
  • Imádkozzunk az elsőáldozásra készülőkért, melynek időpontja Pünkösd hétfőn lesz ½ 12 órakor.
  • Májusban hónapban a Szentmisék után elimádkozzuk a májusi litániát, a Szűzanyát köszöntve.
  • Mai vasárnap Nagykovácsiban a déli Szentmise végétől az esti Szentmiségig Szentségimádás lesz.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.
  • Plébánia hívei zarándoklatra indul Međugorjéba. Kísérjük őket imádsággal.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra, állandó Szentségimádással szeretnénk készülni a találkozóra. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. További napokon is szeretnénk folytatni az imádságot, ehhez várjuk a testvérek jelentkezését a honlapon megjelent táblázat szerint.