Hirdetések 2017 szeptember 10.

• kedd: Szűz Mária szent neve
    • szerda: aranyszájú Szent János püspök és egyháztanító
    • csütörtök: Szent Kereszt felmagasztalása
    • péntek: Fájdalmas Szűzanya
    • szombat: Szent Kornél pápa és Szent Ciprián püspök és vértanú
  • Ma évközi 23. vasárnap van.
  • Elkezdődtek az iskolai hittanórák, kedden és csütörtökön.
  • A plébániai hittanórák is elkezdődtek. Hétfőn 5 órakor, vagy kedden 4 órakor az elsőáldozásra készülőknek, hétfőn este újra indul a katekumenátus este ½ 9-kor. Csütörtökön este 7 órakor a bérmálásra készülőknek lesz oktatás.
  • Mai vasárnaptól elkezdődtek a gyermekmisék a Hittanteremben vasárnap ¼ 10 óra-kor, és a ½ 12 órás Szentmisék a templomban.
  • Szeptember 16-án idén is megrendezésre kerül a Mindszenty zarándoklat. 70 évvel ezelőtt vezetett 3 zarándoklatot Mindszenty József hercegprímás. Erre az évfordulóra emlékezve közös tanúságtételre hív a Városmajori Egyházközség. A találkozó reggel ½ 8-kor a Városmajori templomnál lesz. A zarándoklat záró szentmiséjét 12 órakor a bíboros Atya vezeti Máriaremetén. A Nagykovácsiak nem mennek közösen a Városmajorba, gyülekezés a Városmajorban, a Nagykovácsi táblánál ½ 8-kor.
  • A héten megkezdődik az őszi ruhagyűjtési akció. Részletek a hirdetőtáblán és a honlapon találhatók.
  • Szeptember 14-én este 8 órai kezdettel a Pesthidegkúti kálváriánál keresztutat járunk.
  • Szeptember 15-én az esti Szentmise a Kálvária kápolnában lesz.
  • Pénteken  délután 4 órától lesz gyónási lehetőség.
  • Előre jelezzük, hogy október 19-24 között zarándokutat tervezünk Međugorjéba. Részletek a hirdető-táblán és a honlapon találhatók.
  • Október 24-én délután 4 órakor Međugorjei Béke-imádság lesz Bécsben, a Stephan dómban, melyet Schönbörn bíboros vezet. Buszt indítunk Budapestről, mielőbb várjuk a jelentkezőket.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra, állandó Szentségimádással szeretnénk készülni a találkozóra. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. További napokon is szeretnénk folytatni az imádságot, ehhez várjuk a testvérek jelentkezését a honlapon megjelent táblázat szerint.