Hirdetések 2017 szeptember 3.

• kedd: Kalkuttai Teréz anya
    • csütörtök: Szent Márk, István, Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk
    • péntek: Szűz Mária születése (Kisboldogasszony)
    • szombat: Claver Szent Péter áldozópap
  • Ma évközi 22. vasárnap van.
  • Ma karitász-gyűjtést tartunk a kijáratnál. Hálásan köszönünk minden adományt.
  • Ma, szeptember 3-án a délelőtti 10 órás Szentmisén a Szentlelket hívjuk, és kérjük az új iskolaévre az Isten áldását és a Szentlélek vezetését a pedagógusokra és diákokra.
  • A héten elkezdődnek az iskolai hittanórák, kedden és csütörtökön.
  • Hétfőtől a plébániai hittanórák is elkezdődnek. Hétfőn 5 órakor, vagy kedden 4 órakor az elsőáldozásra készülőknek, hétfőn este újra indul a katekumenátus este ½ 9-kor. Csütörtökön este 7 órakor a bérmálásra készülőknek.
  • Ma szeptember 3-án, vasárnap délután 4 órakor Bányásznapi megemlékezés lesz.
  • Szeptember 10-től lesz gyermekmise a Hittanteremben vasárnap ¼ 10 órakor, és megtartjuk a ½ 12 órás Szentmisét is a templomban.
  • Szeptember 16-án idén is megrendezésre kerül a Mindszenty zarándoklat. 70 évvel ezelőtt vezetett 3 zarándoklatot Mindszenty József hercegprímás. Erre az évfordulóra emlékezve közös tanúságtételre hív a Városmajori Egyházközség. A találkozó reggel ½ 8-kor a Városmajori templomnál. A zarándoklat záró szentmiséjét 12 órakor a bíboros Atya vezeti Máriaremetén. A részletes programot jövő vasárnap hirdetjük.
  • Előre jelezzük, hogy október 19-24 között zarándokutat tervezünk Međugorjéba. Részletek a hirdető-táblán és a honlapon találhatók.
  • Október 24-én délután 4 órakor Međugorjei Béke-imádság lesz Bécsben, a Stephandómban, melyet Schönbörn bíboros vezet. Buszt indítunk Budapestről, mielőbb várjuk a jelentkezőket.
  • Pénteken  délután 4 órától lesz gyónási lehetőség. Este 9-10 óra között Szentségimádást tartunk.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra, állandó Szentségimádással szeretnénk készülni a találkozóra. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. További napokon is szeretnénk folytatni az imádságot, ehhez várjuk a testvérek jelentkezését a honlapon megjelent táblázat szerint.