Hirdetések 2018 április 29.

• Ma Húsvét 5. vasárnapja van.
  • A hét szentjei
    • Kedd: Munkás Szent József
    • Szerda: Szent Atanáz püspök és egyháztanító
    • Csütörtök: Szent Fülöp és Szent Jakab apostolok
    • Péntek: Szent Flórián falunk egyik védőszentje
  • Május 1-jén Szombathelyen lesz Brenner János boldoggá avatása, ezért az esti szentmisében érte imádkozunk.
     Itt nincs okoskodás, csak egyedül meghajlás és imádás.” Brenner János gondolatai alapján tartunk Szentségimádást hétfőn az esti 7 órai szentmise után.
  • Május 2, 3, 4-én van a kitelepítés 72. évfordulója. Ez alkalomból a csütörtök esti 6 órai szentmise után a bátor vállalkozó kedvű hívekkel imádsággal elsétálunk a solymári vasútállomásra a kitelepítettekre emlékezve.
  • Vasárnap a 1/2 12 Szentmisében imádlozunk a kitelepítettekért. 11:30-kor találkozunk a Kossuth Lajos utca végén, Gábor atya megáldja a felújított keresztet, majd a solymári énekkar vezetésével énekszóval vonulunk a templomhoz. A templom előtt az atya megáldja az új  cserkészcsapat zászlaját. A csapat az egykori plébános Greszl Ferenc nevét veszi fel.
  • A héten első péntek lesz. Gábor atya meglátogatja a betegeket, 4 órától gyóntatás, este 9-től szentségimádás lesz.
  • Május 27-én lesz templomunkban az elsőáldozás. Imádkozzunk a leendő elsőáldozókért!
  • Hétfőtől folytatódik a bérmálásra előkészítés és a felnőtt katekézis.
  • Május 12-én lesz a Nagymarosi Ifjúsági Találkozó.
  • Ebben az évben május 26-án, szombaton lesz a 12. Élő Rózsafüzér Zarándoklat hazánkért, Budapestért, Budapest körül 9 szakaszban.
  • A Márianosztrai Ifjúsági Zarándoklat május 25-26-27-én lesz. (Brenner János boldoggá avatása miatt a szokásostól eltérő időpontban.)
  • Június 8-10-ig lesz a máriabesnyői Mladifestifjúsági fesztivál medjugorjei hangulatban.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádás: http://szentsegimadas.com/