Hirdetések 2018 december 16.

• Ma Advent 3. vasárnapja van.
    A következő héten napról-napra készít minket az egyház a liturgiában, hogy valóban készen álljunk Urunk eljövetelekor.
    • Hétfő: Szent Lázár
    • Péntek: Szent Tamás apostol
  • Karácsonyi készülődésünk régi hagyománya a hajnali szentmise. Templomunkban minden reggel (kivéve vasárnap) reggel ¾ 6-kor kezdődnek a roráték. Adyligeten csütörtökön ½ 7-kor lesz roráte.
  • Minden hajnali szentmise után, valamint csütörtökön délután 4-6 óráig, majd a szentmisét követően este 7 órától Gábor atya gyónási lehetőséget biztosít. Éljünk a lehetőséggel, hogy a tiszta szív örömével fogadhassuk Jézusunkat!
  • December 24-én délután 4 órakor szeretettel várunk mindenkit a betlehemes játékra!
  • Jézus Krisztus születését december 24-én az éjféli szentmisében ünnepeljük (Adyligeten ½ 11-kor), valamint december 25-én, vasárnapi miserend lesz.
  • December 1-jén előadást tartott nálunk Wieslawa Kowalska lengyel életvédő írónő, aki megmutatta nekünk, imával mit tehetünk a magzatok védelmében. Aki szeretne bekapcsolódni a lelki adoptálásba, jelentkezzen Gábor atyánál a fogadalmi imádságért.
    A lelki adoptálás imádságos elköteleződés az édesanyja méhében abortusz általi halállal fenyegetett gyermek védelmében. A lelki adoptálás művébe való bekapcsolódás egy – egyedül csak Isten által ismert gyermek - lelki szüleivé tesz minket.
  • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia országos gyűjtést szervez az üldözött keresztényekért. Kérik minden jó szándékú ember adományát az alábbi számlaszámra:
    Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 11100104—18181490—14000003
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádáshttp://szentsegimadas.com/