Hirdetések 2018 december 2.

• Ma Advent 1. vasárnapja van.
    • Kedd: Szent Borbála
    • Szerda: Szent Miklós püspök
    • Csütörtök: Szent Ambrus egyháztanító
    • Szombat: Szeplőtelen Fogantatás ünnepe
  • Karácsonyi készülődésünk régi hagyománya a hajnali szentmise. Templomunkban minden reggel (kivéve vasárnap) reggel ¾ 6-kor kezdődnek a roráték.
  • December 5-én délután 17:00-tól várjuk együtt a Mikulást!
  • December 6-án lesz templomunk egyházmegyei szentségimádási napja. Az utolsó órában, este 8-9-ig közös szentórát tartunk.
  • December 7-én este 9 órától első pénteki szentségimádásunkra nagy szeretettel hívjuk a házaspárokat, hogy együtt imádkozzunk családjainkért, hogy nyitott szívvel várjuk Urunk eljövetelét.
  • December 7. pénteken este ½ 8 órától „Hogy bemehessünk Betlehembe” címmel Pitti Katalin és Pálmai Árpád tart karácsonyi koncertet Templomunkban. Közreműködik Hegedűs Valér és a Tabulatúra régizene együttes.
  • December 8-án, a Szeplőtelen Fogantatás ünnepnapján az esti 7 órai szentmisében ünnepeljük templomunk felszentelésének 272. évfordulóját. Adjunk hálát közösen!
  • December 8. a regnumi közösségek nagy ünnepe is. Délelőtt 10 órakor a Szent István Bazilikában tartják ünnepi szentmiséjüket, melyre mindenkit szeretettel várnak.
  • December 8-án ½ 11-kor lesz Esztergomban a püspökszentelés. Ferenc pápa október 4-én Mohos Gábor pápai káplánt, a Pápai Magyar Intézet rektorát iliturgi címzetes püspökké és az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé nevezte ki.
  • December 1-jén előadást tartott nálunk Wieslawa Kowalska lengyel életvédő írónő, aki megmutatta nekünk, imával mit tehetünk a magzatok védelmében. Aki szeretne bekapcsolódni a lelki adoptálásba, jelentkezzen Gábor atyánál a fogadalmi imádságért.
    A lelki adoptálás imádságos elköteleződés az édesanyja méhében abortusz általi halállal fenyegetett gyermek védelmében. A lelki adoptálás művébe való bekapcsolódás egy – egyedül csak Isten által ismert gyermek - lelki szüleivé tesz minket.
  • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia országos gyűjtést szervez az üldözött keresztényekért. Kérik minden jó szándékú ember adományát az alábbi számlaszámra:
    Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 11100104—18181490—14000003
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádáshttp://szentsegimadas.com/