Hirdetések 2018 május 27.

• Ma van Szentháromság vasárnapja.
  • Ma délután van egyházközségünkben az elsőáldozás. Imádkozzunk az elsőáldozókért!
  • Május a Szűzanya hónapja, ezért minden reggeli mise után imával köszöntjük őt. Csütörtökön, május utolsó napján az esti szentmise után lesz ünnepélyes litánia.
  • Csütörtökön az esti 6 órás szentmise után lesz a Szentségimádás iskolájának befejező alkalma, melyen Radnóti Mária szociális testvér beszél az eucharisztikus kongresszusokról. Ezért a Szentségimádás reggel 8 órától este 6 óráig a kápolnában, utána este 9 óráig a hittanteremben lesz.
  • Június 2-ára ismét nemzetközi Szentségimádást hirdettek meg. Úrnapja szombatján délután 5 órától hívnak bennünket, hogy együtt dicsőítsük az Oltáriszentségben jelenlévő Krisztust. Adyligeten és Nagykovácsiban is lehet kapcsolódni az imádkozókhoz.
  • Vasárnap Úr napja lesz. A 10 órakor kezdődő szentmise után körmenettel köszöntjük Jézus Krisztust, melyre szeretettel hívjuk a kisgyermekes családokat is, a gyermekmise elmarad.
    Kérjük, aki tud, hozzon virágokat, virágszirmokat a körmenetre!
  • Június 2-án a Budapest Sportarénában lesz az Ez az a nap! ökumenikus rendezvény.
  • Június 8-10-ig lesz a máriabesnyői Mladifestifjúsági fesztivál medjugorjei hangulatban.
  • Június 9-én lesz Esztergomban egyházmegyénk diakonus- és papszentelése. Idén szentelik állandó diakonussá Barcza Mátét, egyházközségünk egykori tagját. Imádkozzunk érte és szentelendő társaiért!
  • Június 16-án lesz plébániánk Juniális összejövetele. Mindenkit szeretettel várunk!
  • Idén is szeretnénk közösen részt venni a medjugorjei Nemzetközi Ifjúsági Találkozón,
    július 31 – augusztus 7-ig. Minden fiatalt szeretettel hívunk! Jelentkezni Kemenes Gábor plébános atyánál lehet.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádás: http://szentsegimadas.com/