Hirdetések 2018 március 11.

• Ma nagyböjt 4. vasárnapja van, Lautare vasárnap (Örvendezz Isten népe!).
  • A pénteki nappal Imaszövetség alakult Magyarországért: Arra hívnak mindenkit, hogy lélekben hordozzuk együtt Magyarországot, vigyük Jézus trónja elé 30 napon keresztül a választásokig! Imádkozzunk, hogy Isten nagy dolgokat tudjon véghez vinni a magyar népen, szíveinkben, gondolkodásunkban és kapcsolatainkban. Az ima megtalálható a honlapon (Hirdetések menüpont) vagy kérhető kinyomtatva a Plébánián.
  • Március 15-én a 9 órakor kezdődő községi ünnepély után, 10 órától szentmisében imádkozunk hazánkért, népünkért.
  • Nagyböjt minden péntekén hagyományos módon tartjuk meg a böjtöt (húsevéstől való tartózkodás).
  • Március 16-án plébániai Nagyböjti lelkinapot tartunk. Hogy igaz bűnbánattal készüljünk Húsvétra,
    9, 11 és 15 órakor lelkigyakorlatos elmélkedést tartunk a templomban elcsendesedési és gyónási lehetőséggel, egészen az 5 órakor kezdődő keresztútig. Adyligeten fél 7-kor kezdődik a keresztút.
  • Március 18-án vasárnap délután ½ 4-kor Keresztút lesz a korán meghalt gyermekekért a Kecskehegyen (Szépvölgyi út felső végén).
  • Március 19-én, Szent József ünnepén, este fél héttől közös imádságban, majd az azt követő 7 órai szentmisében kérjük Isten áldását és Szent József támogatását férfijainkra, családjainkra.
  • Március 24-én Családok Keresztútja lesz a Regnum Christi szervezésében az Andrássy úton, mely délután 3 órakor indul az Oktogontól, s a Keresztút szabadtéri szentmisével fejeződik be a Hősök terén.
  • Március 25-én este 6 órakor ifjúsági keresztút lesz Nagykovácsiban.
  • Csütörtökön az esti szentmise után 7 órától folytatjuk a közös készületet az Eucharisztikus Kongresszusra: lesz tanítás és közös szentségimádás. Megjelent a Szentségimádás iskolája könyv, melyet az érdeklődők megvásárolhatnak a sekrestyében illetve a plébánián.
  • Bérmálkozásra való felkészítés indul felnőttek számára. Jelentkezni a Plébánián lehet.
  • Tartós élelmiszergyűjtést szervez a Karitasz jövő vasárnapig. Köszönünk minden adományt a rászorulók nevében is!
  • Március 24-én a reggeli szentmise után 8 órától lesz templomunk nagytakarítása, a kert rendbetétele. Hívjuk és várjuk segítő, tettre kész testvéreinket, hogy méltó környezetben ünnepelhessük a Húsvétot!
  • Február 27-én Húsvéti Mária-kiállítás nyílt a Magyarok Házában. A tárlat április 1-ig lesz megtekinthető. A belépés díjtalan. További részletek: www.istenanya.hu
  • Dr. Csókay András előadásához kapcsolódva pénzgyűjtést szervezünk afrikai missziójának támogatására. Adományaikat a sekrestyében adhatják le.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádás: http://szentsegimadas.com/