Hirdetések 2018 szeptember 9.

• Ma hívtuk segítségül a Szentlelket, hogy a Lélek bátorításával valóban tegyük, amire hív minket az Úr.
  • Szeptember 10-én hétfőn 5 órától kezdődik a hittan az elsőáldozásra készülőknek. Akik még nem jelentkeztek, kérjük ők is jöjjenek szüleikkel a hittanterembe.
  • Felnőtt katekumenátusra is várja Gábor atya a jelentkezőket. Számukra az oktatás valószínűleg hétfőnként este 8 órától lesz.
  • Sok szeretettel hívjuk a testvéreket 2018. szeptember 13-ára a Papp László Sportarénába.
    Ezen az alkalmon ünnepeljük a Böjte Csaba által alapított Szent Ferenc Alapítvány elindulásának 25 éves jubileumát, és a Nem Adom Fel Alapítvány által szervezett Jobb Velünk a Világ! rendezvénysorozat 10 éves évfordulóját. A programban méltán híres és elismert előadók, Böjte Csaba atya nevelt gyermekeivel közösen lépnek fel. A teljesség igénye nélkül Edda, Republic, Ferenczi György, Pintér Béla, Presser Gábor, Szikora Róbert és még sokan mások... A belépőjegy ára 3000 Ft/fő, mely összeg a Böjte Csaba testvér Szent Ferenc Alapítványában felnőtt fiatalok szakmatanulását támogatja. A jegyek az interneten megvásárolhatók vagy kérhető a sekrestyében.
  • Böjte Csaba és fiataljai szeptember 15-én szombaton Máriaremetén várnak minden érdeklődőt. Fél 11-kor szentmise lesz, utána délután 3 óráig tartanak az egyéb programok.
  • Szeptember 15-én Nyitott templomok napjával kezdődik az egyhetes XII. Ars Sacra Fesztivál. Templomunkban 16-án vasárnap este 6 órától meghallgathatjuk Gryllus Dániel – Sumonyi Zoltán „Tíz példázat” című művét. Szeptember 15-én Nyitott templomok napjával kezdődik az egyhetes XII. Ars Sacra Fesztivál. Templomunkban 16-án vasárnap este 6 órától meghallgathatjuk Gryllus Dániel – Sumonyi Zoltán „Tíz példázat” című művét.
  • 2018. szeptember 20-án Schönborn bíboros úr és Ivan Dragicevic medjugorjei látnok részvételével békeimádság lesz Bécsben, a Stephansdomban. Az alkalom 16:00-kor közös imádsággal és tanúságtételekkel kezdődik, 19:00-tól szentmise, majd pedig szentségimádás lesz. Aki a Budapestről 12:00-kor induló autóbusszal szeretne utazni, Kemenes Gábor atyánál jelentkezhet.
  • Szeptember 25-én kezdődik a plébániai ruhagyűjtés. Pontos időpontok a honlapon olvashatók.
  • Október 6-án lesz a Nagymarosi ifjúsági találkozó.
  • A Templomkertben élő 240 éves odvas hársfánk bejutott az Év Fája 2018. verseny döntőjébe. Az év fáját online szavazással a közönség választja ki. Szavazni október 8-ig lehet.
  • Zarándoklatot szervezünk Međugorjéba október 19. és 24. között.
    Várható költsége 18000 Ft útiköltség + 65 Euro szállásköltség. Jelentkezni szeptember 20-ig lehet a plébánián, vagy Kemenes Gábor 1393 Budapest Pf 317. címen 5000 Ft előleg befizetésével.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádás: http://szentsegimadas.com/