Hirdetések 2019 január 6.

• Ma Vízkereszt ünnepe van, vizet szenteltünk.
    Megkezdődik a lákásszentelés időszaka: Gábor atya, kérésre, szívesen meglátogatja a családokat, hogy együtt imádkozva kérjünk áldást otthonainkra.
  • Következő vasárnap lesz Urunk  megkeresztelkedésének ünnepe, mellyel befejeződik a karácsonyi ünnepkör, és hétfőtől a farsangi időszak kezdődik, mely hamvazószerdáig (március 6-ig) tart.
    Idén a Húsvétot április 21-én ünnepeljük.
  • Pénteken az esti 6 órai szentmisében emlékeztünk meg Gyuri bácsi halálának 19. évfordulójáról, és adtunk hálát életéért, valamint 26 éves itteni szolgálatáért s mindazért, amit ezért a közösségért tett. Adjon Isten örök nyugalmat neki!
  • II. János Pál pápa 19 éve, 2000. január 6-án Rómában a Szent Péter-bazilikában püspökké szentelte Erdő Pétert, mostani bíboros atyánkat. Ez alkalomból adunk hálát életéért, munkásságáért és kérjük Isten áldását további életére.
    2018. December 31-én elhunyt Seregély István nyugalmazott egri érsek. Elmélkedéseit rendszeresen olvashattuk az Adoremusban. Adjunk hálát életéért, munkásságáért!
  • December 1-jén előadást tartott nálunk Wieslawa Kowalska lengyel életvédő írónő, aki megmutatta nekünk, imával mit tehetünk a magzatok védelmében. Aki szeretne bekapcsolódni a lelki adoptálásba, jelentkezzen Gábor atyánál a fogadalmi imádságért.
    A lelki adoptálás imádságos elköteleződés az édesanyja méhében abortusz általi halállal fenyegetett gyermek védelmében. A lelki adoptálás művébe való bekapcsolódás egy – egyedül csak Isten által ismert gyermek - lelki szüleivé tesz minket.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádáshttp://szentsegimadas.com/