Hirdetések 2019 március 17.

• Ma Nagyböjt második vasárnapja van. Még 5 hét van Húsvétig. Igyekezzünk, hogy a Jézussal való találkozás igazi megújulást hozzon életünkbe.
  • Ma van Szent Patrik, Írország egyik védőszentjének ünnepe. 1697-ben ezen a napon a győri székesegyházban elhelyezett Mária kép véres könnyeket hullatott. Ettől kezdve lett a győri templom búcsújáróhellyé.
  • Hétfőn lesz Szomolányi Attila temetése, a ma esti szentmisében is imádkozunk lelke üdvösségéért. Attila a LINUM Alapítvány, a Nagykovácsi Zenei Alapítvány, a Nagykovácsi Polgári Egylet alapító tagja, településünkön élők is sokat köszönhetnek neki.  Adjon Isten örök nyugodalmat neki!
  • Nagyböjt minden péntekén hagyományos módon tartsuk meg a böjtöt (húsevéstől való tartózkodás). Péntekenként délután 5 órakor keresztutat tartunk, Adyligeten fél 7-kor kezdődik a keresztút. Ezen a héten gyónási lehetőség a reggeli szentmisék után van.
  • Csütörtökön este 9 órától Adyligeten imádkozunk Sziebert Gabiért és közösségünk betegeiért. Adjon Isten erőt nekik és családjaiknak, hogy hittel tudják megélni a nehéz napokat is!
  • Még a héten lehet jelentkezni : Nagykovácsiból is indítunk egy buszt Csíksomlyóra, Ferenc pápa látogatására, május 31- június 2-ig. Az utazás várható költsége 25000 Ft. Jelentkezni Gábor atyánál lehet.
  • Jövő hétfőn, március 25-én Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe lesz. Jézus fogantatásának ünnepén az esti szentmisében újra fogadalmat lehet tenni a lelki adoptációra, hogy imával kísérjünk egy megfogant életet.
  • Hirdetjük, hogy idén is elindult „Szerelmi 7próba” játékunk Randevú egy életen át mottóval. Április 22-ig a 7proba@nagykovacsiplabania.hu címen várjuk a házaspárok visszajelzését, hogy az ajánlott lehetőségekből legalább 7-et teljesítettek. További információ a honlapon olvasható… A következő Házaspáros este április 27-én lesz.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádáshttp://szentsegimadas.com/