Hirdetések 2019 szeptember 22.

• A hét szentjei:
    • hétfő: Pietrelcinai Szent Pio áldozópap
    • kedd: Szent Gellért püspök és vértanú
    • csütörtök: Szent Kozma és Domján vértanúk
    • péntek: Páli Szent Vince áldozópap
  • Múlt héten tartották a 12. Békeimádságot Bécsben. Schönborn bíboros prédikációja mutasson nekünk utat: Legyen bátorságunk odamenni Jézushoz gyengeségeinkkel, bűneinkkel!
  • Templomunkban két szám látható a mellékoltárnál: 272 éve szentelték fel a templomot; 357 nap van még hátra az Eucharisztikus Kongresszus megnyitójáig.
  • Szeretettel várjuk leendő elsőáldozók jelentkezését, kicsiket, nagyobbakat és felnőtteket egyaránt. Az elsőáldozói hittan hétfőn 17 órától, kedden 16 órától van a plébánián.
  • Felnőtt katekumenátus indul hétfőtől. Este 8 órakor várja Gábor atya az érdeklődőket.
  • Szombaton Egészségnap lesz a faluban, melynek keretein belül 10-15 óráig véradás lesz. Kérjük a testvéreket, aki teheti, segítsen!
  • Jövő vasárnap, szeptember utolsó vasárnapja a szentírás ünnepe. Kérjük, a szentmisére hozzák magukkal Bibliájukat, szentírásukat!
  • Vasárnap este fél 9-kor Gábor atya a Kálvárián tart imádságot, falunkért, jövőjéért, egységéért.
  • Minden hónap első péntek estéjén lesz Szentségimádás, mely előtt kb. fél órával levetítjük a „Szentségimádás iskolájának” egy-egy részét.
  • Október első szerda estéjére szeretettel hívjuk közösségünk tettre kész tagjait, hogy együtt gondolkodjunk egyházközösségünk jövőjéről.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádáshttp://szentsegimadas.com/