Hirdetések 2020 február 23.

• Hétfő: Szent Mátyás apostol
    • Szerda: Hamvazószerda
  • Ti legyetek olyan tökéletesek, mint amilyen tökéletes a ti mennyei Atyátok!.” (Mt 5,48) Igyekezzünk így élni az életünket!
  • Szerdán hamvazószerda lesz, a nagyböjt kezdete. Ezen a napon szigorú böjtöt tartunk: a húsevéstől való tartózkodás, és 21 és 60 év között háromszori étkezés. Hamvazkodni a reggeli ¾ 6 órai és az esti szentmiséken, valamint a következő vasárnapi szentmiséken is lesz alkalom.
    Nagyböjt minden péntekén hagyományos módon tartjuk meg a böjtöt (húsevéstől való tartózkodás).
    Péntekenként délután 3 órától van gyónási lehetőség, 5 órakor keresztutat tartunk, Adyligeten fél 7-kor kezdődik a keresztút.
  • Köszönjük Somogyi Emesének és lelkes segítőinek a szombat esti farsang megrendezését! Nagyon jól éreztük magunkat!
  • Vasárnap este fél 9-kor Gábor atya a hittanterembe hív mindnyájunkat imádkozni falunkért, jövőjéért, egységéért, békéjéért.
  • Zarándokutat szervezünk Međugorjéba április 13-án, hétfő esti indulással és szombat délelőtti hazaérkezéssel. Várható költségek: 18.000 Ft útiköltség, + étkezési- és szállás-költség, mely előre láthatóan 65 Euro. Jelentkezni: Kemenes Gábor atyánál 5000.- Ft előleg befizetésével lehet február 28-ig történő beérkezéssel.
  • 2020-ban családi lelki tábort szervezünk plébániánk tagjai számára, hogy együtt készüljünk a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra. Szeretettel várunk minden házaspárt 3 év feletti gyermekeikkel 2020. aug. 19-23-ig Máriabesnyőre! A jelentkezés módja és további részletek a honlapon olvashatók.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádáshttp://szentsegimadas.com/