Hirdetések 2020 február 9.

• Hétfő: Szent Skolasztika szűz
    • Kedd: Szűz Mária lourdes-i jelenésének évfordulója, Betegek világnapja
    • Péntek: Szent Cirill, Szent Metód egyházszervezők
  • Nem akarok másról tudni köztetek, csak Jézus Krisztusról, a megfeszítettről.” (1Kor 2,2) Igyekezzünk így élni az életünket!
  • Február 11-e Szűz Mária lourdesi megjelenésének 162. évfordulója, II. János Pál pápa ezt a napot a betegek világnapjává tette. Templomunkban vasárnap délután ½ 4-től lesz a betegek szentmiséje, mely után szeretettel hívunk mindenkit egy kis összejövetelre a plébániára.
    Hogy a hívek felkészülten, tiszta szívvel részesülhessenek a betegek szentségében, minden reggeli szentmise után valamint pénteken egész nap van gyónási lehetőség. Ezen kívül a csütörtök-péntek-szombat esti szentmisékben elmélkedéssel készítjük lelkünket.
  • A Házasság hete rendezvénysorozat idén február 9-16-ig tart, melynek keretében február 15-én szombaton ismét lesz házaspáros este. Az esti 7 órakor kezdődő szentmisében együtt imádkozunk családjainkért, majd 8 órától a hittanteremben a Tuba házaspár vezetésével beszélgetünk a házastársi kapcsolatról: „Elvárásaink és félelmeink csapdájában”. Szeretettel várunk minden házaspárt!
  • Plébániánk farsangja február 22-én lesz. Részletek a honlapon olvashatók.
  • Február 25-én, húshagyó kedden este 6 órára a Szociális testvérek kápolnájába szeretettel hívja Gábor atya a Szentségimádásban résztvevő testvéreket és az érdeklődőket egy közös hálaadásra, tapasztalat-megosztásra, tanúságtételre, közös imádságra.
  • Vízkereszt napján vizet szenteltünk, s megkezdődött a lakásszentelés. Gábor atya, kérésre, szívesen meglátogatja a családokat, hogy együtt imádkozva kérjünk áldást otthonainkra.
  • Zarándokutat szervezünk Međugorjéba április 13-án, hétfő esti indulással és szombat délelőtti hazaérkezéssel. Várható költségek: 18.000 Ft útiköltség, + étkezési- és szállás-költség, mely előre láthatóan 65 Euro. Jelentkezni: Kemenes Gábor atyánál 5000.- Ft előleg befizetésével lehet február 28-ig történő beérkezéssel.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádáshttp://szentsegimadas.com/