Hirdetések 2020 március 1.

• Szerda: Boldog Meszlényi Zoltán püspök
    • Szombat: Szent Perpétua és Szent Felicitász vértanúasszonyok
  • „De az is írva van: Ne kísértsd Uradat, Istenedet!” (Mt 4,7)
    Bármit megtehetünk, de igyekezzünk felelősségteljes, keresztény módon élni életünket!
  • Apák imája  4-én szerdán este 8 órától, Anyák imája 5-én csütörtökön este ½ 9-től lesz.
  • Hamvazószerdán elkezdődött a nagyböjt.
    Nagyböjt minden péntekén hagyományos módon tartjuk meg a böjtöt (húsevéstől való tartózkodás). Péntekenként délután 3 órától van gyónási lehetőség, 5 órakor keresztutat tartunk, Adyligeten fél 7-kor kezdődik a keresztút.
    A héten első péntek lesz, így este 9 órától Szentségimádás lesz a hittanteremben, és azt megelőzően fél 9-től hallgatjuk a Szentségimádás iskoláját.
  • Zarándokutat szervezünk Međugorjéba április 13-án, hétfő esti indulással és szombat délelőtti hazaérkezéssel. Várható költségek: 18.000 Ft útiköltség, + étkezési- és szállás-költség, mely előre láthatóan 65 Euro. Jelentkezni: Kemenes Gábor atyánál 5000.- Ft előleg befizetésével lehet február 28-ig történő beérkezéssel.
  • 2020-ban családi lelki tábort szervezünk plébániánk tagjai számára, hogy együtt készüljünk a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra. Szeretettel várunk minden házaspárt 3 év feletti gyermekeikkel 2020. aug. 19-23-ig Máriabesnyőre! A jelentkezés módja és további részletek a honlapon olvashatók.
  • Megkezdődött a NEK regisztráció. Jelentkezni a www.iec2020.hu honlapon, vagy a templomban kihelyezett regisztrációs lapon lehet. Kérjük a testvéreket, hogy jelöljék meg, a Nagykovácsi Plébánia tagjai, csoportazonosítónk: IEC-3GR7.
    A regisztrációhoz segítséget találnak a nagykovacsiplebania.hu honlapon is.
  • Március 18-án szerdán este vendégünk lesz Fábry Kornél atya, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus főtitkára. 18 órától szentmisét tart, majd a szentségimádást követően beszél nekünk a kongresszusról.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádáshttp://szentsegimadas.com/