Közös takarítási előkészület a közös ünnepre

Kedves Mindnyájan!

Örömmel hirdetem: elkészült templomunk teljeskörű festése a szentélyt kivéve, mely csak restaurálási munkák során újulhat meg.

Templomunk titulusa Nagyboldogasszony vagy Mária mennybevétele (latinul: Assumptio Beatae Mariae Virginis).
Ez egyben a katolikus egyház legnagyobb Mária-ünnepe, ami augusztus 15-én van.
Mivel ez hétköznapra esik az ünnepélyes  átadást, hálaadó szentmise keretében a templom Búcsúnk napját megelőző hétvégén augusztus 11-én  vasárnap  tartjuk.
Szeretettel hívunk és várunk mindenkit az előkészületre és a közös ünneplésre.

A templomunkat kitakarítva kaptuk vissza a kivitelezőtől,  azonban a finom, aprólékos tisztogatás, pormentesítés, frissítés (templomi berendezések, ruhák rendbetétele...majd a visszaköltözés) ránk vár.
Ezért kérjük, aki teheti, segítsen ebben a munkában most szombaton július 20-án reggel 9 órától. Mint sokan előre jeleztétek is, ez a nyaralások idejére esik, ezért úgy gondoltuk, hogy a további takarításra, finomításra, illetve befejezésre, a kert rendbetételére még egy időpontot jelölünk ki. A másik dátum augusztus 3-án szombaton reggel 9 órától lesz.

Gyertek, legyen ez a közös munka az előkészület ideje. Kérjük, segítsetek szebbé tenni az ünnepet!
Várunk Téged is!

Gábor atya nevében Jutka