Rendszeres Egyházközségi Hozzájárulás

Kedves Testvérünk!

Szeretettel emlékeztetünk, hogy -ha még nem tetted,- fizesd be/utald át családod/tennmagad anyagi hozzájárulását plébániánk pénzügyeihez!

Mennyit?

Havonta, havi nettó jövedelmed/jövedelmetek 1%-át, vagyis minden ezresed után 10 forintot.

Hogyan?

állandó (vagy eseti) átutalási megbízással,

• számlaszám: 65700086-10115442 (Pilisvörösvár és Vidéke Takarékszövetkezet),
  • Nagykovácsi Római Katolikus Plébánia,

persze személyesen is megteheted -ha nem felejted el- misék után.

Mire megy ez a pénz? Többek között:

• ebből fizetjük a templom, a plébánia víz, villany és gázszámláját,
  • ebből vesszük a virágot, a takarítószereket vagy adventben a fenyőfákat,
  • ebből javíttatjuk meg ha valami elromlik, és cseréljük ki ha valami tönkremegy,

Vagyis mindarra, ami ahhoz kell, hogy úgymond fenn tudjuk tartani közösségünk otthonát.

Ha te is rendszeresen fizeted, mondjuk havi állandó átutalással, talán még ezen felül marad pénzünk tudnánk belőle finanszírozni közösségünk rendezvényeit, rendbe tehetnénk a templomkertet, vagy befejezhetnénk a tetőtér felújítását.

Mi az amire biztosan nem költjük a pénzed?

Források:

EGYHÁZKÖZSÉGI HOZZÁJÁRULÁS

Az úgynevezett egyházközségi hozzájárulást ("egyházi adó") minden katolikusnak arra a plébániára kell befizetnie, amelynek területén lakik (állandó, vagy ideiglenes lakcíme van) CIC 518. kánon.

Tehát a plébániához való tartozás nem tetszőleges, hanem a lakóhely szerint automatikus. Szentmisére és más liturgikus cselekményekre, hitoktatásra, közösségbe a hívők szabad választásuk szerint járhatnak bármely katolikus templomba, plébániára. Ezeken a helyeken adományokat is tehetnek, ez azonban nem tévesztendő össze az úgynevezett "egyházi adóval".

A kért "egyházi adó" mértéke a nettó jövedelem 1%-a, a családok természetesen együttesen is fizethetik "egyházi adójukat".

ApCsel 2,42-47

"A hívek mind összetartottak, és mindenük közös volt. Birtokaikat és javaikat eladták, s az árát szétosztották, mindenkinek szükségéhez mérten. Naponta egy szívvel-lélekkel ott voltak a templomban..."