Hirdetések 2014 december 7. Advent második vasárnapja

• csütörtök: szent I. Damazusz Pápa
    • péntek: Guadalupei Boldogságos Szűz Mária
    • szombat: Szent Lúcia szűz és vértanú
  • Katekumenatus kezdődött felnőttek számára hétfőnként este 8 órától, a keresztségre, elsőáldozásra és bérmálásra készülőknek. Az érdeklődők jelentkezését szeretettel várjuk. (December 8-án az ünnep miatt a találkozó elmarad.)
  • Elkezdődött a „Szállást keres a Szent Család” ájtatosság. Jelentkezőket, további résztvevőket szeretettel hívunk és várunk. Jelentkezni lehet a Plébánián, és Móriczné Priberszki Csillánál (30/855-2354)
  • Plébániánk ebben az évben is csatlakozik az „EGYMILLIÓ CSILLAG A SZEGÉNYEKÉRT” nemzetközi szolidariátsi mozgalomhoz, így ma délután 4 órától a Főtéren tetszőleges összegű adományokért mécseseket és „Egymillió csillag a szegényekért” leiratú gyertyákat ad a járókelőknek, hogy a mécseseket meggyújtsák, és elhelyezzék egy ott felállított állványon.
    A szeretetüket jelképező sok kis láng figyelem felhívás arra, hogy vannak emberek, akiknek napi megélhetési gondjaik vannak. Az adományokból a karitász a helybeli rászorultakon segít.
  • Csütörtökön este (december 11-én) este 8 órakor Adventi körtánc imádság lesz a Plébánia hittantermében.

• A plébánia tetőtér munkálatai a második feléhez érkeznek. Köszönjük a segítséget, nagylelkű adományokat örömmel fogadunk!
  • Hálát adunk az új segédpüspökért, Snell György atyáért, aki a Budapesti Szent István Bazilika Társszékesegyház plébánosa. Püspöki szentelése december 6-án ½ 11-kor volt a Szent István Bazilikában. Püspöki jelmondata: „Ti adjatok neki enni.”
  • Decemberben minden hétköznap reggel ¾ 6-kor Rorate szentmisét tartunk.
  • Folyamatosan vetítik az Uránia filmszínházban a „Diadal” című, és „Mária földje” című filmeket.
  • Szeretettel ajánljuk a Testvérek figyelmébe a plébániai honlapot (http://nagykovacsiplebania.hu), melyen olvashatók a hirdetések, miserend. Kérjük, hogy minél többen regisztráljanak a honlap hírlevelére.