Hirdetések 2015 február 15.

• kedd: a Szervita rend hét szent alapítója
    • szerda: Hamvazószerda, szigorú böjti nap
    • szombat: Damiáni Szent Péter
  • Ma a farsangi idő utolsó vasárnapja van, egyben az éhezők világnapja.
  • Nagyböjti időszakban – hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjti nap van – a pénteki napokon hagyományos módon (hústól való tartózkodás) tartjuk a böjtöt.
  • Lakás-szentelésre továbbra is lehet jelentkezni a sekrestyében, vagy a plébánián.
  • Ma van a házasság hetének lezárása, minden szentmisében imádkozunk a családokért.
  • Február 11 a Lourdesi megjelenés évfordulója – a Betegek Világnapja volt. Ebben az esztendőben Nagykovácsiban, nagyböjt első vasárnapján, február 22-én tartjuk a betegek Szentmiséjét délután 3 órakor. Ezen a szentmisén lesz lehetőség a Szent Kenet felvételére. Előtte pénteken szívesen meglátogatom otthonukban a testvéreket, hogy felkészülhessenek a Szentség felvételére. Szombaton reggel 10 óráig van lehetőség a plébánián.
  • Jövő vasárnap országos gyűjtés lesz a katolikus oktatási intézmények támogatására.
  • Hálás köszönet mindazoknak, akik a Plébániai Farsangunkat megszervezték, munkájukkal segítették, és akik jelenlétükkel megtisztelték.

• Katekumenatus kezdődött felnőttek számára keddenként este 8 órától, a keresztségre, elsőáldozásra és bérmálásra készülőknek. Az érdeklődők jelentkezését szeretettel várjuk.
  • plébánia tetőtér munkálatai befejeződtek. Nagylelkű adományokat örömmel fogadunk a költségek fedezésére!
  • Szeretettel ajánljuk a Testvérek figyelmébe a plébániai honlapot (http://nagykovacsiplebania.hu), melyen olvashatók a hirdetések, miserend. Kérjük, hogy minél többen regisztráljanak a honlap hírlevelére.