Hirdetések 2015 február 22.

• kedd: Szent Mátyás apostol ünnepe
    • vasárnap: Szent Péter székfoglalásának ünnepe. Szentatyánkért imádkozunk
  • Ma nagyböjt első vasárnapja van, egyben országos gyűjtés a katolikus oktatási intézmények támogatására.
  • Nagyböjti időszakban a pénteki napokon hagyományos módon (hústól való tartózkodás) tartjuk a böjtöt.
  • Nagyböjt folyamán a hétköznapi szentmisék előtt és után szentgyónásra van lehetőség.
  • Február, március és április hónapban várjuk a felnőtteket hitünkről szóló közös beszélgetésre, imára, kötetlen beszélgetésre a plébániára! Az első alkalom február 27-én pénteken este 8 órakor lesz, melynek témája:..."
    - Aki titeket befogad, engem fogad be... (Mt 11,40)
    - Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok... (Mt 7,7)
    - A szűk kapun menjetek be! .... (Mt 7,13)
  • Lakás-szentelésre továbbra is lehet jelentkezni a sekrestyében, vagy a plébánián.
  • Február 23-án, hétfőn a Tudomány és Vallás című előadássorozat következő témája: Mi a spiritualitás? Az előadás az Öregiskolában este 7 órakor kezdődik.
  • Február 11-e a Lourdesi megjelenés évfordulója – a Betegek Világnapja volt. Ebben az esztendőben Nagykovácsiban, nagyböjt első vasárnapján, február 22-én tartjuk a betegek Szentmiséjét délután 3 órakor. Ezen a szentmisén lesz lehetőség a Szent Kenet felvételére.
  • Március hó péntekjein a szerzetesek segítségével készülünk húsvét ünnepére. Az esti szentmisén nagyböjti beszéddel segítenek, szentmise után közösségi küldetésüket mutatják be.
  • A nagyhét első három napján (hétfőn, kedden és szerdán) Bolberitz Pál tart lelkigyakorlatos beszédeket Adyligeten.