Hirdetések 2015 január 4.

Minden kedves testvérünknek áldott békés Új Esztendőt kívánunk!

• kedd: Urunk megjelenésének ünnepe – Vízkereszt. A Szentmise hallgatása kötelező – parancsolt ünnep, ezért kedden reggel ¾ 6-kor, és este 7 órakor lesz Szentmise (hétfőn este 6 órakor lesz az előesti Szentmise). Vízkereszt napján, az esti Szentmisén (Adyligeten és Nagykovácsiban is) ünnepélyes víz-szentelés lesz. Ettől a naptól kérhető a lakás-szentelés.
  • Január 4-én, 15 éve annak, hogy a mai napon átlépte az örökkévalóság küszöbét Orbán György atya, Gyuri bácsink. Az esti szentmisében emlékezünk meg róla, és hálát adunk életéért és szolgálatáért. Temetésének évfordulójáig – január 17-ig – minden szentmisén imádkozunk érte.
  • Vízkereszt napján, január 6-án kedden, bíboros atyánk püspökszentelésének 15. évfordulóját ünnepli. Az ünnepi Szentmise délelőtt 10 órakor lesz a Mátyás templomban. A hálaadásra mindenkit szeretettel hív, és imádságot kér.
  • Január 18-án, vasárnap ünnepi Szentmise lesz délelőtt 11 órakor Szent Margit sírjánál a Margitszigeten, a kolostor romjánál.
  • Január 18-tól 25-ig tartó Ökumenikus imahét alapigéje: „Jézus így szólt hozzá:adj innom.”
  • Az I. vasárnapi Karitász-gyűjtést februárban folytatjuk.

• A plébánia tetőtér munkálatai a második feléhez érkeznek. Köszönjük a segítséget, nagylelkű adományokat örömmel fogadunk!
  • Folyamatosan vetítik az Uránia filmszínházban a „Diadal” című, és „Mária földje” című filmeket.
  • Szeretettel ajánljuk a Testvérek figyelmébe a plébániai honlapot (http://nagykovacsiplebania.hu), melyen olvashatók a hirdetések, miserend. Kérjük, hogy minél többen regisztráljanak a honlap hírlevelére.