Hirdetések 2015 október 4.

• kedd: október 6 – Nemzeti gyásznap
    • szerda: Rózsafüzér Királynője
    • csütörtök: Magyok Nagyasszonya
  • Ma évközi 27. vasárnap van.
  • A mai vasárnap a termény betakarítási ünnep van.
  • A mai vasárnap megemlékezünk Szeghő József atyáról, és Regőczi atyáról.
  • A mai napon kezdődik Rómában a 14. püspöki szinódus, a családról. Imádsággal kísérjük.
  • Kísérjük imádsággal Szentatyánkat is, nevenapja alkalmából.
  • Ma első vasárnapi karitász gyűjtést tartunk a kijáratnál, hálás köszönetünk minden adakozónak.
  • Köszönjük a Karitász munkatársainak a ruhagyűjtési akcióban való áldozatos munkájukat. A megmaradt ruhákat továbbküldjük a rászorulóknak.
  • Pénteken lesz dr. Gedeon Sándor temetése a Szent Gellért templomban 14 órakor. A Kereszténydemokrata Néppárt újraszervezésében tevékenyen résztvett. Sokat tett a falunkért, és egyházközségünkért. Ebben az évben lett Nagykovácsi díszpolgára.
  • Az elsőáldozásra készülők hittan-oktatása elkezdődött a plébánián, hétfőn és kedden.
  • Októbertől elkezdőik a katekumenátus, első alkalom október 5-én lesz este 8 órakor a Hittanteremben. Az érdeklődőket szeretettel várjuk.
  • Október a rózsafüzér hónapja. A reggeli Szentmisék után elimádkozzuk a rózsafüzért. Csütörtökön, este 6 órakor elimádkozzuk a teljes rózsafüzért, utána Szentmise lesz.
  • Október 11-én, vasárnap 16 órakor a Máriaremetei Bazilikában Baróti Istvánra, a Máriaremetei, s az Esztergomi Bazilika orgonaművészére, karnagyára emlékezünk. Nevére improvizál, Liszt Ferenc Via Crucisát és Krisztus oratoriumának “A nyolc boldogság” tételét szólaltatja meg egykori tanítványa, majd egyetemi tanár kollégája, Pálúr János orgonaművész. A Carmine Celebrat Kórus énekel, a szólisták a Rádiókórus és a Nemzeti Énekkar művészei lesznek. Bevezetőt mond Esterházy László esperes plébános. Vezényel Zimányi István.
  • Húsvét második hetében Szentföldi zarándoklatot tervezünk. Érdeklődni és jelentkezni a Sekrestyében lehet.
  • Október 20-25-ig Međugorjei zarándoklatot szervezünk. Részletek a Hirdetőtáblán olvashatók. Jelentkezni Kemenes Gábor atyánál lehet.

• Szeretettel ajánljuk a Testvérek figyelmébe a plébániai honlapot (http://nagykovacsiplebania.hu), melyen olvashatók a hirdetések, miserend. Kérjük, hogy minél többen regisztráljanak a honlap hírlevelére.