Hirdetések 2016 április 24.

• hétfő: Szent Márk evangélista
    • csütörtök: Montforn Grignion Szent Alajos áldozópap
    • péntek: Szienai Szent Katalin szűz és egyháztanító, Európa társvédőszentje
    • szombat: Szent V. Piusz pápa
  • Ma húsvét 5. vasárnapja van. Imádkozunk a jó termésért.
  • A Központi Papnevelő Intézet idén is tart nyílt estéket a papság iránt érdeklődő 16-33 éves fiatal férfiak számára május 6-án. A programok 18 órakor az Egyetemi Templomban a papi hivatásokért végzett szentmisével kezdődnek, amelyet a kispapokkal, papokkal folytatott beszélgetés követ.
  • Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is rendelkezhetnek az állampolgárok személyi jövedelemadójuk kétszer 1 %-ról, legkésőbb május 20-ig. Ez a felajánlás nem kerül külön pénzbe, de amennyiben nem rendelkeznek, akkor 1 %-uk az államkasszában marad. 1 %-ot az Egyháznak lehet felajánlani:
    Magyar Katolikus Egyház, technikai száma 0011.
    A másik 1%-ék közcélú civil szervezetnek ajánlható fel, pl. a Plébániát támogató
    Nagykovácsi Harangszó alapítványnak: 19181448-1-13.
  • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia is csatlakozik Ferenc pápa kezdeményezéséhez, és ezért a mai vasárnapi perselygyűjtésünk az ukrajnai rászorulók támogatását szolgálja.
  • Márianosztrai ifjúsági zarándoklat időpontja április 29, 30 és május 1, melyre várjuk a fiatal zarándokokat!
  • Előre jelezzük, hogy a Nagymarosi Ifjúsági találkozó május 21-én, szombaton lesz.
  • Pünkösdre készülve ÉLETMEGÚJÍTÓ LELKIGYAKORLAT (Szentlélek szeminárium) kezdődött 8 héten keresztül kedd esténkét 8 és 10 óra között.
  • A ruhagyűjtést befejeztük. Még a héten lehet ruhát választani hétfőn, kedden és szerdán. Köszönjük a hozott ruha adományokat, és köszönjük mindazok segítségét, akik a ruhák válogatásában, a gyűjtés és választás lebonyolításában részt vettek.
  • Tegnap, április 23-án, 70 évvel ezelőtt kezdődött el a sváb lakosság kitelepítése ezen a környéken. Ebből az alkalomból szombaton délután 3 órakor a környék települései emléktáblát állítottak a kitelepítettekre emlékezve a Solymári vasútállomás falán. Nagykovácsi lakosait május 2-án 3-án és 4-én telepítették ki, mintegy 2200 embert. Két hét múlva, május 8-án a  ½ 12-es szentmisében emlékezünk meg róluk.
  • Ebben az esztendőben ünnepeljük templomszentelésünk 270. évfordulóját. Most a mi feladatunk, hogy felkészülhessünk a 275-ös jubileumi évre, és felújítsuk templomunkat. Köszönjük az elődöknek hogy felépítették, és most kérjük a testvérek segítségét. Ezen kívül szeretnénk befejezni a plébániai tetőtér munkáit. Hálásan köszönjük az elmúlt esztendőben az Önkormányzat 2 milliós támogatását – a tetőtéri munkákra használtuk fel – és kérjük továbbra is a testvérek segítségét.
  • Folytatódik a katekumenátus, hétfőn este 8 órakor a Hittanteremben. Az érdeklődőket szeretettel várjuk.