Hirdetések 2016 december 4.

• kedd: Szent Miklós püspök
    • szerda: Szent Ambrus püspök és egyháztanító
    • csütörtök: A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása
  • Ma Advent második vasárnapja, Szent Borbála, a bányászok védőszentjének ünnepe van. A déli Szentmisén megemlékezünk az élő és elhunyt bányászokról.
  • Az Adventi koszorú második gyertyájának meggyújtása a Főtéren délután ½ 5 órakor lesz.
  • Advent 2. 3. és 4. vasárnapján Adventi vásár lesz a Főtéren és a Plébánián.
  • Mikulás ünnepség lesz Templomban 5-én (hétfőn) 6 órakor.
  • December 6-án egész napos Szentségimádás lesz Templomunkban a reggeli Szentmisét követően az esti Szentmiséig. 11 órakor, és délután 5 órakor közös szentóra lesz.
  • December 8-án Szeplőtelen Fogantatás ünnepén, csütörtökön ünnepeljük Templomunk felszentelésének 270-ik évfordulóját. Délelőtt 10 órakor Szentmisét tartunk.
  • Bár ma hónap első vasárnapja van, a Karitász nem gyűjt. Jövő vasárnaptól karitász naptárakat és „egymillió csillag a szegényekért gyertyákat”árul, melynek bevételei a karitász céljait szolgálják. Köszönet minden adakozónak.
  • December 10-én, szombaton délután 3 órakor lesz a Református Parókia megáldása. Mindenkit szeretettel vár a református közösség.
  • Idén is lesz cipős-doboz akció, december 10-ig lehet leadni az elkészült dobozokat a rászoruló gyermekek részére.
  • Ebben az esztendőben is indítunk felnőtt katekumenátust azoknak, akik Szentség felvételére készülnek. Jelentkezni lehet a Plébánián vagy a sekrestyében. Tervezett időpontja: hétfő este 8 óra.
  • Csütörtökönként elkezdődött a bérmálásra készülődők hittanórája, este 7 órai kezdettel.Az ünnep miatt, ezen a héten elmarad.
  • A Mária Rádió Magazinja átvehető a Sekrestyében.
  • Imádságok lesznek a Templomban: szerdán este 8 órakor „apák imája”, csütörtökön este  9-kor „anyák imája”.
  • Ebben az esztendőben ünnepeljük templomszentelésünk 270. évfordulóját. Most a mi feladatunk, hogy felkészülhessünk a 275-ös jubileumi évre, és felújítsuk templomunkat. Köszönjük az elődöknek hogy felépítették, és most kérjük a testvérek segítségét. E-zen kívül szeretnénk befejezni a plébániai tetőtér munkáit.