Hirdetések 2016 február 28.

• Ma nagyböjt 3. vasárnapja van.
  • Nagyböjt péntekjein megtartjuk a régi hagyományt – húsételt nem eszünk.
  • A mai vasárnap országos gyűjtés lesz a katolikus oktatási intézmények javára. Szeretettel kérjük és várjuk az adományokat.
  • Március 12-én (szombaton) lesz a templomunkban a húsvéti nagytakarítás. Minden szorgos kezet szeretettel hívunk és várunk.
  • A Katolikus Karitász a nagyböjt idején országos élelmiszergyűjtést tart, melyhez plébániánk is csatlakozik A sekrestyében várjuk a testvérek adományait jövő vasárnaptól a rákövetkező  vasárnapig  (március  6.  és  13.  között), a  szentmisék  előtt  és  után. Gyűjtünk a CBA előtt is péntekenként délután 4-6-ig, és szombatonként 8-12ig. Az erre vonatkozó püspökkari körlevél Honlapunkon olvasható. Köszönjük.
  • Ebben az esztendőben a Hit Pajzsa kitüntetést Balás Béla kaposvári püspök, sokak által szeretett és tisztelt Beton atya kapta meg. Szeretettel imádkozzunk érte.
  • Pénteken első péntek lesz. Délután 4 órától lesz gyóntatás a Templomban.
  • Húsvétra készülve a reggeli és esti szentmisék után gyónási lehetőség lesz.
  • Húsvétra készülődve kóruspróbák elkezdődnek keddenként este 6 órakor a gyerekeknek, és este 7 órakor a felnőtteknek.
  • Székely János püspök atya ezüstmiséjét ünnepli, mindenkit szeretettel vár március 6-án – jövő vasárnap – a Budapesti Országúti Ferences templomba a 12:30-kor kezdődő hálaadó szentmiséjére.
  • Március 7-én – hétfőn – este 6 órakor Dr. Prokopp Mária művészettörténés, egyetemi tanár előadást tart az Adyligeti Szentvár-Lukács György Közösségi Klubban (Kútföldi út 1/a). Az elődadás címe: Magyarországi Mária (1254-1
    323) nápolyi királynétól BOTTI-CELLI 1466. évi esztergomi pályakezdéséig.
  • Ebben az esztendőben ünnepeljük templomszentelésünk 270. évfordulóját. Most a mi feladatunk, hogy felkészülhessünk a 275-ös jubileumi évre, és felújítsuk templomunkat. Köszönjük az elődöknek hogy felépítették, és most kérjük a testvérek segítségét. Ezen kívül szeretnénk befejezni a plébániai tetőtér munkáit. Hálásan köszönjük az elmúlt esztendőben az Önkormányzat 2 milliós támogatását – a tetőtéri munkákra használtuk fel – és kérjük továbbra is a testvérek segítségét.
  • Folytatódik a katekumenátus, hétfőn este 8 órakor lesz a Hittanteremben. Az érdeklődőket szeretettel várjuk.