Hirdetések 2016 szeptember 4.

• hétfő: Kalkuttai Szent Teréz anya
    • szerda: Szent Márk, István és Menyhért áldozópapok kassai vértanúk
    • csütörtök: Szűz Mária születése, Kisboldogasszony ünnepe
    • péntek: Claver Szent Péter áldozópap
  • Ma évközi 23. vasárnap van, szeptember első vasárnapja, a 10 órás Szentmisén lesz a Veni Sancte. Kérjük Isten áldását a Szentlélek kegyelmét a következő iskolaévre.
  • Ma első vasárnapi karitász-gyűjtést tartunk a kijáratnál, hálás köszönetünk minden adakozónak.
  • Ma délután 3 órakor Bányásznapi megemlékezés lesz Zsíroshegyen, a Bányász emlékműnél.
  • Elkezdődik az elsőáldozásra készülők hittanórája: hétfőn délután 5 órakor, és kedden délután 4 órakor a Hittanteremben.
  • Szeptember 27-én, kedden Bécsben a Stephans dómban Međugorje békeimádság lesz Schönborn bíboros, bécsi érsek vezetésével 16-21 óra között. Jelentkezni lehet a plébánián, déli indulással.
  • Ma, szeptember 4-én délelőtt 10 órakor a Budavári Nagyboldogasszony (Mátyás-) templomban ünnepi hálaadó szentmise lesz Tardy László karnagy szolgálatának 50. évfordulója alkalmából. Elhangzik: Schubert: G dúr mis. Mindenkit szeretettel várnak.
  • Szeptember 10-én 10:30-14.00 a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon FIATALOK A  KERESZTÉNY EURÓPÁÉRT találkozó lesz. A program keretén belül 11 órakor Szentmise lesz, majd 12 órakor Böjte Csaba atya tart előadást.
  • Előre jelezzük, hogy szeptember 15-17 között szervezik meg a Keresztény Társadalmi napok (KATTÁRS) rendezvényét a Március 15. téren.
  • Szeptember 9-én, pénteken délután 3-7 óra között, és szombaton 9-12-ig kezdjük a ruhagyűjtést. További részletek a kijáratnál plakát
    on, interneten és a Böngésző hirdetési oldalán találhatók.
  • Ebben az esztendőben ünnepeljük templomszentelésünk 270. évfordulóját. Most a mi feladatunk, hogy felkészülhessünk a 275-ös jubileumi évre, és felújítsuk templomunkat. Köszönjük az elődöknek hogy felépítették, és most kérjük a testvérek segítségét. Ezen kívül szeretnénk befejezni a plébániai tetőtér munkáit.
  • Međugorjei zarándoklatot szervezünk október 21 és 26 között. Az útiköltség 17000 Ft, + 65 Euro szállásköltség. Jelentkezni szeptember 10-ig lehet a Plébánián.
  • Előre jelezzük, hogy szeptember 12-én, hétfő este 7 órakor Dr. Győrfi Károly: Keresztényüldözés a 21. század elején c. elődadást tart az Öregiskolában.