Hirdetések 2018 február 18.

• Ma nagyböjt 1. vasárnapja van.
  • Szerdán, hamvazószerdával megkezdődött a nagyböjti időszak. Nagyböjt minden péntekén hagyományos módon tartjuk meg a böjtöt (húsevéstől való tartózkodás). Péntekenként délután 4 órától van gyónási lehetőség, 5 órakor keresztutat tartunk, Adyligeten fél 7-kor kezdődik a keresztút.
  • A Házasság hete rendezvénysorozat idén február 11-18-ig tartott. Nagy örömünkre szolgált, hogy olyan sokan eljöttek a keddi és a szombati rendezvényre is. Isten kísérje áldásával házasságotokat! Köszönjük Dr. Csókay Andrásnak és Tegzes Kató nővérnek a gondolatébresztő, megerősítő előadást, és a szervezőknek, hogy alkalmat teremtettek az együttlétre!
  • Dr. Csókay András keddi előadásához kapcsolódva pénzgyűjtést szervezünk afrikai missziójának támogatására. Adományaikat a sekrestyében adhatják le.
  • A mai nappal elkezdődött községünkben a Szerelmi 7próba kapcsolat(sz)építő játék jegyes- és házaspároknak. 7 szabadon ütemezhető feladatot kell a pároknak teljesíteni április 2-ig, hogy „hétpróbás” párrá váljanak. A kalandokat április 14-én egy közös plébániai együttléttel zárjuk, ahol a kitartó párok között kisorsoljuk a Levendula étterem „Gyertyafényes vacsora” felajánlását. A játékra jelentkezni a 7proba@nagykovacsiplebania.hu címen lehet.
  • Hétfőn este 8 órától felnőtt katekumenátus lesz azok számára, akik Szentség felvételére készülnek.
  • Január 6-án Vízkereszt napján vizet szenteltünk, s megkezdődött a lakásszentelés. Gábor atya, kérésre, szívesen meglátogatja a családokat, hogy együtt imádkozva kérjünk áldást otthonainkra.
  • Zarándoklatot szervezünk Međugorjéba április 2. és 7. között. Várható költsége 17000 Ft útiköltség + 65 Euro szállásköltség. Jelentkezni február 28-ig lehet a plébánián, vagy Kemenes Gábor 1393 Budapest Pf 317. címen 5000 Ft előleg befizetésével.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádás: http://szentsegimadas.com/