Hirdetések 2018 február 25.

• Ma nagyböjt 2. vasárnapja van.
  • Nagyböjt minden péntekén hagyományos módon tartjuk meg a böjtöt (húsevéstől való tartózkodás). Péntekenként délután 4 órától van gyónási lehetőség, 5 órakor keresztutat tartunk, Adyligeten fél 7-kor kezdődik a keresztút.
  • Bérmálkozásra való felkészítés indul felnőttek számára. Jelentkezni a Plébánián lehet.
  • A héten első csütörtök lesz. Az esti szentmise után 7 órától lesz tanítás és közös szentségimádás.
  • Első péntek alkalmából este 9 órától szentségimádás lesz.
  • Jövő vasárnap, március 4-én 9:30-tól Waigand Jóska bácsiért lesz szentmise az Ökumenikus Általános iskolában (1028 Bp., Községház u. 10.). Szeretettel várnak mindenkit!
  • Jövő vasárnaptól tartós élelmiszergyűjtést szervez a Karitasz. Köszönünk minden adományt a rászorulók nevében is!
  • Február 27-én Húsvéti Mária-kiállítás nyílik a Magyarok Házában. A tárlat április 1-ig lesz megtekinthető. A belépés díjtalan. További részletek: www.istenanya.hu
  • Dr. Csókay András előadásához kapcsolódva pénzgyűjtést szervezünk afrikai missziójának támogatására. Adományaikat a sekrestyében adhatják le.
  • Elkezdődött községünkben a Szerelmi 7próba kapcsolat(sz)építő játék jegyes- és házaspároknak. 7 szabadon ütemezhető feladatot kell a pároknak teljesíteni április 2-ig, hogy „hétpróbás” párrá váljanak. A kalandokat április 14-én egy közös plébániai együttléttel zárjuk, ahol a kitartó párok között kisorsoljuk a Levendula étterem „Gyertyafényes vacsora” felajánlását. A játékra jelentkezni  a 7proba@nagykovacsiplebania.hu címen lehet.
  • Január 6-án Vízkereszt napján vizet szenteltünk, s megkezdődött a lakásszentelés. Gábor atya, kérésre, szívesen meglátogatja a családokat, hogy együtt imádkozva kérjünk áldást otthonainkra.
  • Virágvasárnapra készülvén február 27., március 6., 13. és 20. (keddi) napokon tartunk a gyerekekkel kóruspróbákat. Az első és negyedik alkalommal mindenkit, a második és harmadik alkalmon elsősorban a kisebbeket, új kórustagokat várjuk. Március 25-én a virágvasárnapi körmeneten és a misén fogunk énekelni. A kóruspróbák du. 5-6-ig lesznek a templomban, orgonistánk, Almási Kristóf vezeti.
  • Zarándoklatot szervezünk Međugorjéba április 2. és 7. között. Várható költsége 17000 Ft útiköltség + 65 Euro szállásköltség. Jelentkezni február 28-ig lehet a plébánián, vagy Kemenes Gábor 1393 Budapest Pf 317. címen 5000 Ft előleg befizetésével.
  • A Magyar Katolikus Egyház örömmel készül a 2020-as Eucharisztikus világtalálkozóra. Állandó Szentségimádással szeretnénk készülni. Ennek jegyében minden csütörtökön reggel 8 órától (a reggeli Szentmisét követően) este 9 óráig Szentségimádás van a templom oldalkápolnájában. Közelünkben több helyszínen is van rendszeres Szentségimádás: http://szentsegimadas.com/